fbpx

Paweł Kukiz wściekły. Muzyk żali się, że Kaczyński go oszukał


Subksrybuj nas na Google News

Od środy zawieszam głosowanie wspólnie z PiS w Sejmie – powiedział PAP przed trzydniowym posiedzeniem sejmu Paweł Kukiz. Lider koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia podkreślił, że w sprawie dobrych ustaw, które będzie popierała również opozycja, będzie głosował “za”.

Paweł Kukiz został zapytany o tę deklarację przez Polską Agencję Prasową.

– Od tego posiedzenia Sejmu (pierwszego październikowego – red.) zawieszam głosowanie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju – zadeklarował lider Kukiz’15. – Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że będę robił absolutnie na przekór – dodał.

– W tych zasadniczych głosowaniach, gdzie PiS zależy na naszych głosach, bo reszta parlamentarzystów nie chce za tym głosować, to ja również nie będę głosować, bo nie ma jeszcze uchwalonych sędziów pokoju – wskazał Paweł Kukiz.

Muzyk przypomniał, że do tej pory Prawo i Sprawiedliwość wywiązywało się ze wszystkich zobowiązań, a dzięki zawartej w ubiegłym roku umowy między jego formacją a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę w Koszalinie, że w kwestii sądów pokoju są ogromne kłopoty o charakterze legislacyjnym; ja to popieram ze względu na umowę z Pawłem Kukizem, ale mam pewne wątpliwości. Przygotowywana jest potrzebna do tego zmiana spłaszczająca strukturę sądów powszechnych – mówił.

W wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie dla Radia Szczecin Kaczyński pytany, czy kwestia sędziów pokoju będzie realizowana jeszcze w tej kadencji, odpowiedział, że tak.

– Mamy takie zobowiązania wobec naszego niewielkiego sojusznika – przyznał. Powtórzył, że instytucji sędziów pokoju nie da się wprowadzić “bez spłaszczenia systemu sądowego”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

nie dosyć że się zeszmacił to jeszcze zgłupiał

Piotr M.
Piotr M.
1 rok temu

Niech pójdą za stodołę na solo i będzie spokój.

Kukiz Kaczyński ma cię w głębokim poważaniu
Kukiz Kaczyński ma cię w głębokim poważaniu
1 rok temu

Za późno Kukiz ty śpiochu przez ciebie Morawiecki nie podał się do dymisji. Zdradziłeś Polaków którzy wg statystyk mają dość bredni cwaniactwa i propagandy Morawieckiego. Cwaniaczka bankiera który z zimną krwią wydał wyrok na setki tysięcy rodaków, a wcześniej im obiecywał szczególną opiekę i ochronę słowem bezpieczeństwo. Do kur..y nę…dzy nie chcemy tego gnoja widzieć ani słyszeć. Kukiz sprzeprzyłeś sprawę a teraz idź napij się wódki z Morawieckim nie zapomnij o miejsce w Spółce Skarbu Państwa dla siebie i rodziny.