fbpx

Trzaskowski wygarnął nieudolność Sasinowi. Bezlitosne słowa prezydenta Warszawy


Subksrybuj nas na Google News

Kryzys energetyczny spowodowany krótkowzrocznością, brakiem organizacji i pochopnymi decyzjami rządu, uderza w polskie społeczeństwo z ogromną siłą. Największym beneficjentem są spółki energetyczne, czerpiące astronomiczne zyski z wyśrubowanych marż. Korzyści odnosi też rząd, bo inflacja to wyższe wpływy do budżetu. Sytuacja staje się napięta, a “dobra zmiana” próbuje przerzucić całą odpowiedzialność na samorządy. Do tematu odniósł się Rafał Trzaskowski, podsumowując obecne położenie władz miejskich.

Prezydent Warszawy nie pozostał obojętny na ostanie decyzje i słowa Jacka Sasina, pohukującego na lokalną administrację. Rafał Trzaskowski wygarnął obozowi władzy pomysł przerzucenia odpowiedzialności za kryzys energetyczny na samorządy. Włodarz stolicy odniósł się do decyzji władz państwowych, które według niego są “spóźnione”. – Z reguły nie mam zwyczaju znęcać się nad PiS-owskimi aparatczykami. Ale poziom bezczelności Pana premiera Sasina przekroczył już wszelkie granice. Za rządów PiS wolne samorządy zajmują się walką z pandemią, kryzysem uchodźczym, a obecnie kryzysem energetycznym, choć oczywiście nie są to nasze kompetencje. Ciągle w czymś wyręczamy rząd. W zamian za to, PiS zabiera pieniądze naszym mieszkańcom. – rozpoczął swój wywód.

– Znowu samorząd ma zastąpić przegniłe służby państwa PiS. Jechać do portu, transportować, kupować i zająć się dystrybucją węgla. PiS-u nie obchodzi, że to właśnie ministerstwo pasywów partyjnych, którym zarządza Pan Premier, ma wszystkie instrumenty, żeby to zrobić. (…) A może, skoro nic nie umie Pan zrobić, łatwiej będzie po prostu oddać władzę. Wtedy będzie mógł Pan do woli uprawiać zapasy z premierem Morawieckim przy dźwięku rechotu Prezesa Kaczyńskiego. Tylko już za własne, a nie publiczne pieniądze – wbijał dalej szpilę Trzaskowski, kończąc wpis.

Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych obarczył winą za kryzys lokalne władze. – Luka węglowa wynika z tego, że samorządowe ciepłownie kupowały rosyjski węgiel. Spółki państwowe nie miały na ten rok zakontraktowanej ani tony rosyjskiego węgla! Dziś musimy się razem zmierzyć z tym problemem. Dziękuję wszystkim samorządom, które włączyły się w pomoc mieszkańcom – napisał na Twitterze.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments