fbpx

Wpadka Kaczyńskiego. Nagranie potwierdza, że jego wywiady są ustawką


Subksrybuj nas na Google News

Wobec Jarosław Kaczyńskiego od dawna stawiane są zarzuty, że unika niezależnych mediów i chodzi na wywiady jedynie do zaprzyjaźnionych. Ma gwarancję, że nie padną tam żadne niewygodne pytania, a wszystko będzie się odbywać w koleżeńskiej atmosferze. Prezes PiS najbardziej lubi “dziennikarzy”, którzy patrzą bezkrytycznie na rząd. Jednym z nich jest Jerzy Jachowicz, mający historycznie bogaty dorobek, choć ostatnio zajmujący uległe stanowisko. W dodatku to stały komentator TVP, a tam “nieswoich” nie zapraszają. Dzięki Kaczyńskiemu dowiedzieliśmy się właśnie, że obaj są kolegami, co potwierdza wpadka uchwycona chwilę przed rozpoczęciem wywiadu.

Poziom wazeliny w trakcie wywiadów Kaczyńskiego to czasem abstrakcyjne rejony. Legendarne stały się jego rozmowy z Danutą Holecką i teksty w stylu: “Co jeszcze się udało – tak dobrze, jak 500 plus?”. Czy możemy się spodziewać jakiegoś normalnego wywiadu, gdzie będą poruszone kwestie zapaści ekonomicznej i niepokojących skutków polityki naszego rządu? Wątpliwe. Kaczyński jak ognia boi się spontanicznych pytań, a podczas spotkań wyborczych prezentowane są tylko napisane wcześniej na kartce. Minęło naprawdę wiele lat od ostatniej normalnej rozmowy najbardziej wpływowego polityka. Trudno do takich zaliczyć występy u Krzysztofa Ziemca, czy braci Karnowskich, których jedynym obecnym celem życiowym jest atakowanie opozycji.

Nie inaczej było w przypadku wizyty w rządowym Polskim Radiu, gdzie Kaczyński gościł u Jerzego Jachowicza. Obaj są dobrymi kolegami i mówią na siebie na “ty”. Dowiedzieliśmy się tego dzięki bohaterowi tekstu. – Jurek, już! – ponaglił Jachowicza Kaczyński, wchodząc na antenę. Jednak Jachowicz w dalszej części wywiadu udawał, że nie zna Kaczyńskiego i mówił do niego na “pan”. Warto zadać pytanie, jak osoba, która jest w koleżeńskich relacjach z politykiem, może rzetelnie rozmawiać o obszarach niewygodnych dla rządu? Konflikt interesów wydaje się być oczywisty. Kompromitujący początek został wycięty z oficjalnego materiału, ale w Internecie nic nie ginie, co możecie zobaczyć poniżej.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaczyński obiecuje parówę do polizania Polakom
Kaczyński obiecuje parówę do polizania Polakom
1 rok temu

Są dwie mozliwości jedna to taka że ludzie z mediów boją się Kaczyńskiego bo widzą jak ten mały polski kundelek uparcie atakuje rosyjskiego niedźwiedzia. Czy to zagraża niedziwedziowi ? Nie. To zagraża wszystkim polskim kundelkom. I bynajmniej nie jest to prawda ale tak właśnie to wygląda gdy za politykę międzynarodową bierze się polityk który miał jedynie do czynienia z komunistami i dzieki komunistom jest tym kim jest czyli dyktatorem. To co obecnie robi dyktatorek to kontynuacja czystek politycznych w celu pozbycia się opozycji trójpodziału władzy i wprowadzenie rządów autorytarnych opartych nie na demokracji ale na kapitalizmie. Jeśli więc społeczeństwo nie… Czytaj więcej »