fbpx

Paweł Kukiz wściekły na PiS. Muzyk grozi Kaczyńskiemu


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Od października nie głosuję z PiS, do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju – poinformował w czwartek lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Jak dodał, wróci do wspólnych głosowań z PiS po uchwaleniu ustawy.

Sejmowa podkomisja zakończyła we wtorek omawianie projektu o sędziach pokoju. Nie oznacza to końca prac podkomisji, musi ona jeszcze omówić projekt przepisów wprowadzających tę reformę. Drugi z projektów trzeba dostosować do aktualnego stanu prawnego, więc na razie prace podkomisji odroczono.

Podczas rozmowy w Radiu Zet Paweł Kukiz przypomniał, że w czwartek kończy się posiedzenie Sejmu, ostatnie we wrześniu, a wciąż nie jest uchwalony projekt o wprowadzeniu do porządku prawnego instytucji sędziów pokoju, a więc kończą się wspólne głosowania z PiS. “Od października – tak, jak zresztą wielokrotnie deklarowałem – przestaję głosować wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju” – podkreślił.

Dopytywany, czy dotyczy to też ewentualnego konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu, Kukiz odparł: “Z całą pewnością, absolutnie wszystkiego”“Do tej pory świetnie się PiS wywiązywał ze wszystkich zobowiązań: mamy uchwaloną ustawę antykorupcyjną, mamy uchwaloną ustawę o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników, o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych i wszystko ok, natomiast zostały dwie kluczowe jeszcze rzeczy do końca tej kadencji – ustawa o sędziach pokoju, wybieranych bezpośrednio przez obywateli i referendum odwołujące wójta, burmistrza, obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach merytorycznych i wydłużenie czasu zbierania podpisów” – mówił Kukiz. “Jak to będzie uchwalone – wtedy wracamy do wspólnych głosowań” – zadeklarował.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
20
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kukiz Zelensky to dwa bratanki
Kukiz Zelensky to dwa bratanki
11 miesięcy temu

Czy Kukiz to Ukrainiec i brat Zelenskyego ? Że Ukrainiec to na pewno jeśli spojrzeć na zacietrzewienie i pyszałkowatość to przypomina Zelenskiego zająca który drażni wilka. Być może to ma pokazać że Kukiz ma jaja i charakter a jak zostanie premierem lub prezydentem bedzie drugim Zelenskym. Doprowadzi do działań zbrojnych na terenie Polski.