fbpx

Pereira znowu się wygłupił. Pyta kolegów, czy Niemcy protestowali by przeciwko powrotowi lokalnych mediów w w państwowe ręce.


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dziennikarski świat w Polsce żyje dziś przejęciem przez państwową spółkę PKN Orlen sieci gazet i portali regionalnych POLSKA PRESS. Naczelny propagandysta TVP Samuel Pereira postanowił “spytać” na Twitterze swoich kolegów propagandystów, czy Niemcy też tak głośno by krzyczeli, gdyby w tamtejszym kraju media wróciły w niemieckie ręce. Pytanie bardzo głupie, skierowane na pożarcie “tumanów”, bo jak wiadomo polityczna sytuacja w Polsce różni się diametralnie od tej u naszych zachodnich sąsiadów.

Pereira wielu odpowiedzi póki co nie otrzymał, ale może ta poniżej wyprowadzi go z błędnego myślenia o sytuacji w kraju. Z wypowiedzi Pereiry można wywnioskować, że faktycznie wewnętrzna polityka niemiecka nie jest mu bliska, a kanony rzetelnego dziennikarstwa czerpie z polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Polska Press w rękach PiS?

W poniedziałek Orlen poinformował, że kupuje wydawnictwo Polska Press Grupa, należące do niemieckiej Verlagsgruppe Passau. Nie podano ani ceny, ani terminu sfinalizowania transakcji. Według nieoficjalnych informacji zapłaci za Polska Press ok. 120 mln zł. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”.

Czytaj także: Mocna zapowiedź Hołowni: “Stanowczo i konsekwentnie rozliczymy Rydzyka z niszczenia Rzeczpospolitej”

Czytaj także: Gryglas o młodzieży: ,,wychowaliśmy pokolenie bezideowe”. Zdradził plan PiS na młodzież. Nie będziecie zadowoleni.

źródło: twitter.com


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dżesika i brayan
dżesika i brayan
3 lat temu

pranie siana na potęgę