fbpx

PIS chce zablokować film Vegi “Polityka”. Jest aż tak prawdziwy. Apel Patryka Vegi. Film z napisami po angielsku.


Screen Shot
Subksrybuj nas na Google News

Patryk Vega twierdzi, że ma dowody na to, że Bartłomiej Misiewicz został wypuszczony tylko po to z wiezienia, aby zablokować dystrybuuję filmu “Polityka” Partia rządząca próbuje wszelkimi sposobami nie dopuścić do pokazania filmu. Vega Mówił o naciskach i łapówkach, widać że strategia została zmieniona, zajęli się tym prawnicy Pisu.

Przypomnijmy, że Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę za film “Polityka”. Były rzecznik i dyrektor gabinetu politycznego MON złożył pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych. Domaga się m.in. miliona złotych zadośćuczynienia, oraz zakazu emisji filmu do czasu ogłoszenia wyroku, co na pewno nie nastąpi przed wyborami.

Patryk Vega apeluje ; wersja polska i angielska

Apeluje do wszystkich, którzy szanują demokrację wolność słowa, swobodę twórczą, oraz do wszystkich instytucji których zadaniem jest obrona tych praw. Nazywam się Patryk Vega, jestem reżyserem filmu “Polityka” . Posiadam informacje z wiarygodnego źródła, że czołowi Polsce politycy, celowo wypuścili z aresztu Bartłomieja Misiewicza , by za pomocą jego osoby zablokować w kinach mój film. Dla Polityków w trakcie kampanii wyborczej, blokada tego filmu stanowiłaby pi jarowy strzał w kolano, dlatego wypuścili Misiewicza, by za pomocą jego osoby w białych rękawiczkach dokonać blokady mojego filmu. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przekonywał, że w Polsce mamy tak rozwiniętą demokrację, że każdy może mówić co chce i że nie zablokują filmu “Polityka” . Niech się zatem odniesie do tej kwestii.

I am sending my appeal to everyone who respects democracy, freedom of speech, creative freedom, and all institutions whose task is to defend these rights. My name is Patryk Vega, I am the director of the film “Politics”. I have information from a reliable source, that the leading Polish politicians, have deliberately released Bartłomiej Misiewicz from a detention center to block my film. Politicians during the election campaign couldn’t do it personally. That’s why they released Misiewicz from custody, to ban my film in white gloves. The head of the Chancellery of the Prime Minister, argued that in Poland we have such a degree of democracy that everyone can say what they want and that they will not block the film “Politics”. Let him now refer to this issue.

Panie Prezydencie Duda, przyłączamy się do apelu, twierdzi Pan że “demokracja ma się dobrze”. Jeżeli jeden film fabularny może zdaniem władz zagrozić ich rządom, to albo ten rząd jest słaby albo tej demokracji nie ma.

Patryk Vega w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zaznaczył, że jego nowy film opowiada o politykach wszystkich znaczących ugrupowań.

– Dostanie się opozycji, dostanie się politykom w sutannie. Przygotowywałem ten film przez 18 miesięcy, miałem szczegółową dokumentację. Władza deprawuje. Nie da się codziennie oszukiwać rzeszy ludzi, a potem wracać do domu jak gdyby nigdy nic. Ten film opowiada o ludziach, którzy dorwali się do władzy i publicznych pieniędzy – zaznaczył.

Vega zapowiedział, że akcja „Polityki” rozgrywa się wokół wyborów parlamentarnych. – Film to teraz najlepsze medium do bezkompromisowych i bezlitosnych rozliczeń (SKOKI) . Zwłaszcza że coraz mniej w Polsce mediów, które nie są finansowane przez rządowe budżety, a przez to nie mogą obiektywnie opowiadać o rzeczywistości – zwrócił uwagę.

– Ja nie mam nic wspólnego ze spółkami skarbu państwa, moje filmy finansowane są prywatnie – zaznaczył.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że film ten jest atakiem na PiS i hejtem na obecną władzę.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/patryk-vega-film-polityka-opinie-pomoze-obecnej-wladzy-niz-jej-zaszkodzi-sukces-kasowy

Jeżeli TVP może emitować najnowsze swoje dzieło o aferze Amber Gold, to dlaczego nie można obejrzeć “Polityki” Patryka Vegi w kinie ?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogdan Novapack
Bogdan Novapack
4 lat temu

TVP szykuje bombę przed wyborami, film o #AmberGold tytuł “Solid Gold”
Gazeta Wyborcza opisała film jest robiony w trójmieście ma być pokazany tydzień przed wyborami

Irena Kamińska Nowak
Irena Kamińska Nowak
4 lat temu

Bronimy Patryka Vegę