fbpx

Kuchciński zwołuje sejm. Chce odebrać 500 zł niepełnosprawnym – posłanki PO proszą o pomoc.


Subksrybuj nas na Google News

W briefingu prasowym Jagna Marczułajtis-Walczak i Dorota Niedziela alarmują o kuriozalnej sytuacji. W większości przypadków zwoływania nadzwyczajnych posiedzeń sejmu chodziło o nagła pomoc w jakiejś sprawie. Tym tym razem posiedzenie ma dotyczyć odebrania, przyznanego wcześniej świadczenia dla niepełnosprawnych.

Krew w żyłach się gotuje kiedy, w mediach słyszymy o prywatnych przelotach rządowym samolotem marszałka Kuchcińskiego. Jednocześnie słyszymy o tym że, zwołuje nadzwyczajne posiedzenie sejmu aby, przyznane przez sejm tydzień temu poprawką Platformy Obywatelskiej świadczenie uzupełniające wysokości 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Osób z niepełnosprawnościami aby zabrać im te pieniądze to jest niedopuszczalne i Platforma Obywatelska nie pozwoli na to żeby PiS zabrał pieniądze osobom niepełnosprawnym. Realna pomoc dla tych osób z niepełnosprawnościami to właśnie potrawka Platformy Obywatelskiej która, przeszła w zeszłym tygodniu na posiedzeniu sejmu.

Dla mnie niewiarygodne są dzisiejsze słowa marszałka Terleckiego których porannym programie telewizyjnym mówi o tym że, oni nie zagłosowali przeciw pomocy dla niepełnosprawnych bo, oklaskiwali swoją panią minister to jest hańba to jest obnażenie arogancji i buty wobec osób z niepełnosprawnościami ze strony rządu PiS

Apel do opiekunów i niepełnosprawnych.

Posłanki apelują do grup społecznych i bezpośrednio do niepełnosprawnych, aby pisali do posłów, senatorów prosząc o nie anulowanie przepisów, dających im prawo do tego świadczenia. Poprawki PO znacznie rozszerzają grupę osób z niepełnosprawnościami w porównaniu do ustawy w pierwotnej wersji.

Jak skonsultowałam tą ustawę z osobami zainteresowanymi, czyli potencjalnymi świadczeniobiorcami tego świadczenia, to okazuje się że w sumie zapowiadanych 500 tysięcy osób które, powinny być uprawnione do tego świadczenia, być może tylko 50 mogłoby skorzystać z tego świadczenia w tym pierwotnym kształcie ustawy. Właśnie dlatego ta nasza poprawka Platformy Obywatelskiej którą zgłosiliśmy tydzień temu w trakcie drugiego czytania i została przegłosowana przez sen co więcej 41 posłów PiSu

Jak widzimy jak są wydawane (red. pieniądze) to jest po prostu żenujące. … Osobom które potrzebują do swojego życia pełnej opieki drugiej osoby, mówi się że nie ma pieniędzy 500 zł dla nich … A dodatkowo zabezpiecza się pieniądze na komisje śledcze. Myślę że w następnej kadencji jak wygramy to będą bardzo potrzebne, ale wtedy będziemy o tym decydować przede wszystkim praworządność niepełnosprawni .

Utrzymanie i podstawowe wydatki niepełnosprawnego

Stoimy tu dzisiaj przed państwem niejako posłowie tylko, ale po pierwsze jako matka niepełnosprawnego dziecka i jako siostra niepełnosprawnego brata. Mówimy tu o realnych potrzebach ja mówiłam to na sali sejmowej tak jak i pani poseł Marczułajtis.

Ja pytałam dokładnie czy pan premier wie ? Czy minister wie ile kosztuje zaopatrzenie w pampersy dorosłego niepełnosprawnego na miesiąc. Nie sądzę żeby wiedzieli. Państwo refunduje tylko jedną paczkę pampersów dla dorosłych osób. Pampersy dla dorosłych miesięcznie czyli 1 Pampers dziennie. Pampersy kosztują 67 zł jedna paczka. Tych paczek trzeba wielokrotnie. 500 zł i wykluczać ich tylko i wyłącznie dlatego że na przykład mają rentę rodzinną po rodzicach to jest po prostu nieludzkie Dziękujemy bardzo

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments