21

Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do parlamentu krajowego. Partia pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego miałaby przewagę zarówno gdyby Koalicja Europejska startowała osobno, jak i razem.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, chęć oddania głosu na PiS i partie satelickie, zadeklarowałoby 40,6 proc. Sporą stratę zanotowałaby PO – ma 22,9 proc. poparcia. Trzecie miejsce przypadłoby Wiośnie Roberta Biedronia – 9 proc. Czwartą pozycję zająłby Kukiz’15 z poparciem na poziomie 8,9 proc. Próg wyborczy przekroczyło też PSL – 5,5 proc. – wynika z badania pracowni Social Changes dla wpolityce.pl.

Gdyby Koalicja Europejska zdecydowała się startować razem, to Zjednoczona Prawica wciąż byłaby na czele. Sojusz pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego mógłby liczyć na jeszcze wyższe poparcie – 44,1 proc. Na KE, wraz z PSL, głos oddałoby 27,8 proc. respondentów. Próg przekroczyłby też Kukiz’15 – 10,5 proc. i Wiosna Roberta Biedronia z 10,2 proc. poparciem.

Strategia PiS na wybory: jeszcze więcej prezesa. Opozycja szuka pomysłu

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-29 maja na czytaj dalej

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

21

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów