fbpx

Policjant który zastrzelił chłopca w Koninie był przepracowany, miał kilkaset nadgodzin, pełnił służbę po służbie.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

Policjant mógł być przepracowany lecz nic nie usprawiedliwia jego zachowania, który bez wymaganego ostrzeżenia strzelił i zabił chłopaka w Koninie. Jeżeli informacje się potwierdzą odpowiedzialność za to powinni ponieść również minimum jego przełożeni pośredni jak i bezpośredni.

Z tego co ustaliliśmy Policjant który bezpośrednio użył broni miał kilkaset nadgodzin wypracowanych i tuż przed przyjęciem tej służby, był po poprzedniej służbie, czy to są potwierdzone informacje ? – zadał pytanie Zbigniew Stonoga

Michał Wąż adwokat rodziny zastrzelonego : Z informacji jakie posiadamy są to na chwilę obecna informacje do zweryfikowania, ale prawdopodobnie taka sytuacja miała miejsce. Kategoryczne stwierdzenia będą padały po zweryfikowaniu teczki akt osobowych

Ziobro zachowuje się jakby “sodówka uderzyła”. Już teraz wiadomo dlaczego dwa miesiące nie uczestniczy w RM.

Czy to prawda Panie mecenasie że padły tylko jeden strzał ?

Radca Prawny Jacek Garlikowski – z informacji które otrzymaliśmy, zeznań świadka, oraz nagrania video wynika, że w trakcie… padł tylko jeden strzał, nie było strzału ostrzegawczego, który zgodnie z przepisami w tej sytuacji powinien paść.

Przypomnijmy: 14 listopada przed południem na jednym z konińskich osiedli patrol policji próbował wylegitymować 21-latka i dwóch 15-latków. Najstarszy mężczyzna zaczął uciekać. Według informacji policji 21-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni. Policja utrzymuje, że był do tego zmuszony. Postrzelony 21-latek zmarł. Wiadomo, że śledczy dysponują m.in. nagraniem z monitoringu, na którym zarejestrowano przynajmniej część zdarzenia.

Panie Arturze chce Pan coś powiedzieć – zwrócił się Zbigniew Stonoga do ojca zastrzelonego chłopaka

Brak mi slów – odpowiedział

Z zeznań świadków wynika że policjant nie oddał obowiązkowego strzału ostrzegawczego, strzelił tylko raz od razu w kierunku uciekającego mężczyzny. Nie wiadomo również, dlaczego w ogóle użył broni. Policja twierdzi, że był im znany, lecz nie był do tej pory karany.

Kaplice na komisariatach zamiast świetlic. Księża na etatach w Policji. Dodatkowo do mandatu powinna być wspólna modlitwa ?

Ojciec zastrzelonego twierdzi, że jego syn miał pouczenie z Policji, lecz nie był karany.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego przekroczenia uprawnień, skutkujących wyrządzeniem istotnej szkody w interesie prywatnym, w trakcie wykonywania wobec ustalonej osoby czynności służbowych poprzez użycie wobec niej, w trakcie pościgu, służbowej broni palnej. W następstwie tego doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci tej osoby – podała rzeczniczka.

Miała być druga Ameryka, a wyszła Sycylia. Szef ABW i Banaś mieli powiązania biznesowe. Morawiecki o niczym nie wiedział pomimo, że śledztwo trwało od 2017r. ?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mlody
Mlody
4 lat temu

Radca i Adwokat nie wiedzą że są nowe przepisy użycia broni
Ładne gamonie tak. Jak i stonoga