fbpx

Banaś będzie się tłumaczył przed senacką komisja ustawodawczą. Marszałek Grodzki może go wezwać do złożenia wyjaśnień.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] M [/boombox_dropcap]

arszałek Senatu Tomasz Grodzki uważa, że przy wyborze szefa NIK Senat został “oszukany” przez Mariana Banasia w kwestii jego oświadczeń majątkowych.

– Prezes NIK Marian Banaś może zostać zaproszony do złożenia wyjaśnień na forum senackiej komisji ustawodawczej lub komisji praw człowieka, praworządności i petycji – powiedział PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej. Zapewnił jednak, że Senat nie wykroczy poza konstytucyjne kompetencje.

– Mamy już opinię prawną na co możemy sobie pozwolić, a na co nie w tej kwestii. Nie możemy powoływać komisji śledczej, nie możemy wzywać pana Banasia, możemy go zaprosić do Senatu, ponieważ uczestniczyliśmy w procedurze jego wyboru. To jest nasz mandat, by zaprosić go do złożenia wyjaśnień – powiedział Grodzki.

Miała być druga Ameryka, a wyszła Sycylia. Szef ABW i Banaś mieli powiązania biznesowe. Morawiecki o niczym nie wiedział pomimo, że śledztwo trwało od 2017r. ?

Marszałek senatu uważa że ;

– Senat, przypomnę, brał udział w wyborze pana Banasia na prezesa NIK. Chcielibyśmy zapytać pana Banasia o to dlaczego – delikatnie mówiąc – zostaliśmy w jakiś sposób oszukani przez niego – podkreślił.

Humorystyczne filmy o Banasiu podbijają internet. “Chcę przekazać kamienicę, służyłem pod Morawieckim”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments