fbpx

Wyprawa ,,krzyżowa” Klaudii Jachiry .Coraz więcej osób chce świeckiego państwa.


[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] S [/boombox_dropcap]

ejm IX kadencji rozpoczął prace, na pierwszym posiedzeniu posłowie złożyli ślubowanie. 27 posłow nie skorzystało w swoim sejmowym ślubowaniu z formuły „tak mi dopomóż Bóg”. Na inauguracyjnym posiedzeniu nie zabrakło znaczących symboli, gestów i rekwizytów, które mieli przy sobie członkowie Sejmu. 

Podczas ślubowania poselskiego  Anita Sowińska  posłanka z Lewicy trzymała nad głową szalik z hasłem “Konstytucja”. Z kolei Magdalena Filiks z KO poselskie ślubowanie złożyła trzymając w dłoni egzemplarz ustawy zasadniczej , zaś ubrana była  w jedną ze  sławnych koszulek  z napisem Konstytucja.

 To pierwsze posiedzenie było debiutem wielu posłów. Jedną z nowych twarzy w Sejmie jest Klaudia Jachira. W  ironicznym stylu skomentowała inauguracyjne obrady..

“Bogoojczyźniane misterium”. 

,,Pierwsza część posiedzenia: bogoojczyźniane misterium. Witanie księży, ciągłe odniesienia do religii przez Prezydenta i Marszałka Seniora, modły.
..oraz chaos. Przerwa się wydłuża, nie wiemy, do kiedy będzie trwało posiedzenie – może do piątku.

“kto tej Jachirze da w mordę”. Mocna Jachira to spore zagrożenie dla PiS i nadzieja dla PO. Trolle uruchomiły kolejną akcję.

Klaudia Jachira  ma też  jednoznaczną opinnie  , dotyczącą tekstu ślubowania. Komentuje  fakt że wielu posłów do formuły przysięgi poselskiej, po słowie ,,ślubuję “dodawało  “Tak mi dopomóż Bóg”

..W Konstytucji jest zapisane świeckie państwo, tymczasem mamy do czynienia z dyktatem jednej religii. Nie neguję wiary, ale czy nie lepiej byłoby powiedzieć w duchu te formułkę, a nie krzyczeć na cała salę? To zachowanie biblijnych faryzeuszy –

Oni niszczą moją fajną, wolną Polskę…

mówi posłanka  w wywiadzie  dla WP .

– Marszałek-senior wspomina zmarłego i część posłów zaczyna głośno odmawiać modlitwę na sali plenarnej.(..) Obserwowałam to bogoojczyźniane misterium w Sejmie i rozważam, by w pierwszym wystąpieniu zaapelować do posłów, by się tak nie obnosili z wiarą. Na sali plenarnej wisi krzyż, ale przecież nie musi wisieć. Może wystąpię w tej sprawie do Jarosława Kaczyńskiego ..- dodaje

Lewactwo atakuje…

361 posłów w czasie ślubowania na inauguracyjnej sesjii odwołało się do Boga. To najmniej od 2005 r. Klaudia Jachira uważa, że coraz więcej osób chciałoby świeckiego państwa. Ma świadomośc że spotka się z atakami i falą hejtu pod swoim adresem.

PSL pilnuje swojej miedzy. Mamy swojego kandydata. Kamysz rozpoczyna kampanię prezydencką od św. Margarity. Na świeckie państwo nie ma co liczyć.

Osoby wierzące wszędzie szukają rzekomych ataków na swoją grupę. Pewnie jak zacznę walczyć w Sejmie, to znów zaczną krzyczeć, że ich lewactwo atakuje. Będę jednak poruszać te sprawy. Jest dużo do zrobienia w tym temacie –

uważa posłanka.

Krzyż  na sali sejmowej

 Krzyż  na sali sejmowej pojawił się  1997 roku, po podpisaniu wówczas  umowy koalicyjnej przez AWS i Unię Wolności .Piotr Krutul i Tomasz Wójcik bez pytania o zgodę  , w nocy zawiesili krzyż w Sali posiedzeń . Krzyż ma  dodatkową wymowę symboliczną  , gdyz posłowie dostali go od matki ks. Jerzego Popiełuszki.

 Nie chodzi, tak naprawdę o krzyż . Klaudia Jachira ma świadomośc ,że dla wielu Polaków jest on bardzo ważnym  symbolem. Nie chodzi o walkę  z religią. Wolnośc wyznania  ,to jedno z praw które gwarantuje Konstytucja. Celem prowokacyjnej wypowiedzi , jest zwrócenie uwagi  na fakt ,że coraz  większa grupa obywateli chce  świeckiego  państwa 

 W Sejmie  powstał  zespół parlamentarny Świeckie Państwo. Tematu finansowania kościoła, przestępstw kościoła, rozdziału kościoła od państwa nie odpuścimy. To będzie bardzo intensywnie działający zespół parlamentarny Świeckie Państwo. Finansowanie kościoła, przestępstwa kościoła, rozdział kościoła od państwa ,to  tematy przyszłych  prac  zespołu.

 Wcześniej o zdjęcie krzyża ze ściany sali posiedzeń Sejmu walczył  Janusz Palikot . Wraz ze swoim ugrupowaniem  złożył wniosek o wydanie zarządzenia nakazującego usunięcie krzyża.Ewa Kopacz pełniąca wówczas obowiązki Marszałka Sejmu zamówiła nawet ekspertyzy prawne w tej sprawie.Krzyż pozostał. Jak będzie teraz..?

Grupa sympatyków Klaudii Jachiry – https://www.facebook.com/groups/316712489226066/


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusław Masliński
Bogusław Masliński
4 lat temu

Tzw. władcy III RP za kraty, nagminnie naruszają konstytucję z KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r. a więc obowiązującą.
Art. 25. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione

Wojciech
Wojciech
4 lat temu

Nie komentuje niemieckiej propagandy.