fbpx

“PolishJUGEND”. Radnych nie było, za to pojawiły się dzieci narodowców. Takich wulgaryzmów mogli by uczyć nawet dorosłych.


Subksrybuj nas na Google News

W sobotę 10 sierpnia w Płocku odbył się pierwszy w mieście Marsz Równości . Tym razem nie było radnych PiS którzy, organizacyjnie mogli by wspomagać kontrmanifestantów. Niestety pojawiło się nowe zjawisko. Na nagraniach uczestników marszu widać dzieci biorące udział w bojkocie Marszu Równości w Płocku. “Jeb** was, pedały! Kut*** do buzi!” – krzyczało w kierunku uczestników zgromadzenia kilku chłopców, którzy zjawili się na kontrmanifestacji w asyście dorosłych.

W sobotę 10 sierpnia w Płocku odbył się pierwszy w mieście Marsz Równości organizowany przez środowiska LGBT. Nie obyło się jednak bez incydentów. Grupa kontrmanifestantów wdała się w przepychanki z policją. W powietrzu czuć było gaz łzawiący. Aresztowano dwie osoby.

Demonstracja ludzi dzielnych”.

Na płocki Marsz Równości przyjechali m.in. europosłowie Robert Biedroń, Rasmus Andresen z Niemiec i Julie Ward z Wlk. Brytanii, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

“Ta demonstracja mogła być kolejną demonstracją w niewielkim mieście, a stała się wspaniałą, dużą manifestacją, która wspiera fundamentalne wartości europejskie” – powiedziała z kolei europosłanka Ward. Oceniła, że płocki Marsz Równości to “demonstracja ludzi dzielnych, którzy staną się przyszłością nie tylko Polski i Europy, ale całego świata”.

Papież przeprasza gejów w imieniu wszystkich chrześcijan i nakazuje przeprosiny.

Jej zdaniem, parada została zorganizowana nie tylko w obronie praw osób LGBT, ale także w obronie wartości “wszystkich zagrożonych i wykluczonych grup”. Wymieniła przy tym m.in. osoby niepełnosprawne i uciekinierów z innych krajów przed wojną i głodem.

Wulgaryzmy i lecące jajka nikogo nie zrażały i marsz przy okrzykach “chodźcie z nami” były kontynuowany. – O takiej Polsce marzę i o taką Polskę będę walczył – powiedział Robert Biedroń.

[smartslider3 slider=”9″]

Marsz zatrzymał się na chwilę odśpiewując sto lat młodej parze, która wraz z gośćmi weselnymi pozdrowiła uczestników manifestacji.

Lej ciotę krzyczeli, przykryli mnie czarnym workiem. Myśleli, że nie żyję”

Taka sielanka niestety nie wszędzie panowała. W kilku miejscach pojawiły sie grupki W internecie krążą nagrania na których widać dzieci biorące udział w bojkocie Marszu Równości w Płocku. “Jeb** was, pedały! Kut*** do buzi!” 

NARODOWCY WYKORZYSTYWALI I DEPRAWOWALI MAŁE DZIECI – OMZRK – oświadczenie

Tak zachowują sie 7 – 10 letnie dzieci z rodzin nacjonalistów i narodowców. Dzieci skandują “je*ać was”, znieważają wulgarnie uczestników Marszu Równości w Płocku. Co szokujące ojcowie i matki na naszych oczach zachęcali małe dzieci do znieważania osób idących w Marszu Równości.

Jutro w tej sprawie złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w płockiej prokuraturze.

Dzisiaj zawiadomimy o tych wydarzeniach Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Homilia arb. Jędraszewskiego usunięta z Youtube – za szerzenie nienawiści.

W poniedziałek o tych przestępczych zachowaniach powiedomimy Sąd Rodzinny w Płocku. Te dzieci muszą jak najszybciej zostać objęte pomocą psychologiczną. W stosunku do rodziców narodowców i neonazistów wystąpimy o ograniczenie im praw rodzicielskich.

Takie efekty daje to słynne patriotyczne wychowanie w duchu nacjonalizmu, któremu hołduje partia rządząca.

Każdy ma prawo do manifestacji, ale niektórzy mogą więcej.

Reakcja Policji w stosunku do kontrmanifestantów jest zupełnie inna niż na marszach popierających partię rządzącą. W wielu relacjach widać jak Policja potrafi być jednak bardziej stanowcza. Tutaj widać że, pozwalali na więcej.

Agresywne nawet kobiety

Czeski Ratusz w Pradze zawiesił tęczową flagę – zaczyna się “Festiwal Dumna Praga”

Niestety dla tej Pani udział w manifestacji już się skończył .

Kontrmanifestanci przeciw Unii Europejskiej

Mieszkańcy Płocka, tam gdzie nie było kato-bojówek to w większości pozdrawiali manifestantów.

Źródła Interia , Gazeta.pl Wyborcza, Newsweek, Twitter, Facebook Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments