1 comment

Według najnowszej prognozy OECD, w 2019r. Polska będzie 4. najszybciej rozwiajającym się krajem świata. Pod względem wzrostu PKB wyprzedzą nas: Indie, Chiny i Indonezja. Zgodnie z prognozą OECD Indie rozwijać się będą w tempie 7,2 proc.; Chiny w tempie 6,2 proc., a Indonezja – 5,1 proc. Polska gospodarka ma rosnąć w tempie 4,2 proc. PKB.

Wyższe od wstępnych oczekiwać tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale br. (4,6 proc.) sugeruje wyjątkową odporność krajowej gospodarki na zaburzenia zewnętrzne w postaci globalnego spowolnienia. W wyniku tego nastąpiła seria rewizji prognoz wzrostu PKB Polski w 2019r., podczas gdy prognozy dla gospodarki europejskiej czy globalnej są obniżane” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Prognozy wzrostu dla gospodarki podniesione

Resort zaznacza, że zgodnie z Economic Outlook OECD, prognozy wzrostu dla polskiej gospodarki w tym roku zostały… czytaj dalej

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Komentarze do wątków
0 Odpowiedzi do wątków
0 Obserwujący
 
Najczęstsze reakcje komentarza
Najgorętszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Kris Najnowsze komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris
Gość
Kris

To tępo dobitnie wskazuje na to, że decyzje podjmowane za rządów PO i PSL były poprawne i korzystne dla polskiej gospodarki.

Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów