fbpx

Powołany przez PiS prezes NIK wynajmuje pokoje na godziny i jest powiązany z grupą sutenerów.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

ancerny Marian w Pis nazywają tak nowego prezesa NIK Marian Banasia, jest związany z grupą sutenerów. Jego oświadczenia majątkowe wciąż są badane z powodu wielu nieścisłości.

Pancerny Marian czyli Marian Banasiuk PiS był ministrem finansów i szefem Krajowej administracji Skarbowej. Dziennikarz TVN prześledził jego oświadczenia majątkowe i znalazł tam wiele nieścisłości. Śledztwo doprowadziło do kolejnego wątku tzn. kamienicy którą działacz PIS.

Odwet pracowników skarbówki

Sprawa zaczęła się w 2018 r. kiedy to wkurzeni pracownicy służb skarbowych domagali się podwyżek. Wszelkie dozwolone dla nich formy protestu wyczerpały się więc spróbowano innej metody. Pracownicy wzięli na warsztat zeznania majkowe wiceministra Banasia. W nich miedzy innymi znaleźli nieruchomość 400m2 w Krakowie, którą wiceminister miał wynajmować , później twierdził że miał ja sprzedać.

Spółki skarbu państwa rozsyłają ulotki kandydatów PiS. Kampania coraz bardziej brudna.

Kraków to nie jedyna nieścisłość. W oświadczeniach, które musiał składać Banaś obejmując to nowe funkcje jest sporo niejasności. Działki raz miały 370m2 , drugi raz 3 600 m2. W kolejnych latach dochód z wynajmu pojawiał się i znikał. Po oświadczeniu i przedstawieniu umowy przedsprzedaży nieruchomości w Krakowie nie ma wpisu z osiągniętego dochodu.

Oświadczenia majątkowe najważniejszego urzędnika nadzorującego służby podatkowe i tytułującego się pełnomocnikiem rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych powinny być wzorcowe. Tymczasem jest w nich sporo luk, widać niechlujność – powiedział wówczas Wirtualnej Polsce funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej.

Minister Ziobry grzmi, zabraliśmy przestępcom miliardy. Tymczasem ze 100 mln zasądzonych od mafii lekowych nie wpłynęło nic.

Oświadczenia majątkowe wypisane ręcznie

Jako jeden z niewielu urzędników oświadczenia majątkowe Banaś wypełniał ręcznie. Tak niechlujnie wypisane oświadczenie, w którym roi się od pomyłek, nie było by przyjęte przez żaden urząd skarbowy od zwykłego obywatela.

Ochroniarze prezesa z ostrą bronią w sejmie. Patologiczny strach czy fobia?

Powiązania z gangiem

Kamienica w Krakowie doprowadziła reportera TVN do kolejnego wątku czy związku z gangiem sutenerów wynajmujących pokoje na godziny. Dziś o 20.00 dowiemy się więcej na temat związku szefa NIK z grupa przestępczą.

Czy w PiS nie ma już żadnego czystego polityka, który mógłby z czystym sumieniem pełnić funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

“Ziobro wiedział i akceptował jestem absolutnie przekonany, niech mnie poda do sądu” – Nitras

Dołącz do akcji promującej frekwencję wyborczą “Nie świruj idź na wybory” . “Sejm jest ogrodzony po to żeby nie przedostały się tam jakieś świry” – Marszałek Karczewski


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments