fbpx

Ciąg dalszy-Pancerny Marian – “nie jestem właścicielem domu” w którym wynajmuje się pokoje na godziny- ale dziś o 21.56 jeszcze był.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] M [/boombox_dropcap]

arian Banaś zwany w PiS pancernym Marianem został właśnie prezesem NIK. W toku dziennikarskiego śledztwa i na podstawie toczącego się śledztwa CBA, dziennikarz TVN odkrył kolejne tajemnice aktualnego szefa Najwyższej Izby Kontroli.

Dziennikarz TVN24 przy okazji badania oświadczeń majątkowych w sprawie, których śledztwo prowadzi CBA, natknął się na kamienicę wykazaną w majątku Banasia. Jak się okazało w kamienicy prowadzona jest działalność wynajmu pokoi na godziny. Para dziennikarzy pod przykryciem udawała klientów i skorzystali z proponowanej usługi na jedna godzinkę.

“Mam nadzieję, że to pisowskie skur********* skończy się szybciej niż się zaczęło” – Stonoga wyszedł na wolność.

Dziennikarze pod przykrywką udawali klientów

Należność uiścili w kwocie 60 zł, ale paragonu nie otrzymali. Warto dodać w tym miejscu, że Marian Banaś był szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Nie sądzę żeby któremukolwiek pracownikowi skarbówki przyszło do głowy kontrolować działalność, która prowadzona jest w budynku Mariana Banasia.

Dziennikarz po ujawnieniu się poprosił znajdującego się tam mężczyznę o rozmowę na temat właściciela nieruchomości i prowadzonej w tym miejscu działalności gospodarczej. Na filmie widzieliśmy postać, której ręce ociekały złotymi sygnetami i która straszyła reportera telefonem do Banasia. Rozmowa była krótka, niestety gospodarz nie był zbyt rozmowny.

Minister Ziobry grzmi, zabraliśmy przestępcom miliardy. Tymczasem ze 100 mln zasądzonych od mafii lekowych nie wpłynęło nic.

Oświadczenie majątkowe Mariana Banasia

W oświadczeniu czytamy że Marian Banaś ma dwa domy 200 i 50 m2, trzy mieszkania 76m2 , 71m2, 40m2, grunty rolne 7000m2, oraz kamienice 400m2. Z tytułu najmu dwóch mieszkań i kamienicy osiąga jeszcze przychód 64 700 zł.

Sprawdziliśmy i kwota 64 700 zł wskazywała by że miesięcznie wychodziłoby około 5 300 zł za trzy nieruchomości. W Krakowie za kamienicę w centrum miasta o powierzchni około 400 m2 trzeba zapłacić około 18-20 tys miesięcznie. Plus do tego jeszcze dwa mieszkania to na pewno wyjdzie więcej niż deklaruje Banaś. W tej chwili nie ma takich ofert w centrum na tak duże powierzchnie, ale znaleźliśmy podobne tylko, że 30 km od centrum Krakowa, oczywiście o wiele tańsze.

Sylwia Spurek będzie monitorowała stan praworządności oraz dezinformację obywateli w krajach UE. Brawo.

Kredyt ponad 2,6 mln pod zastaw kamienicy, nie wpisany ani w oświadczeniu, ani w księdze wieczystej.

Reporter dowiedział się również, że na firmę syna Mariana Banasia wzięty jest kredyt ponad 2,6 mln zł, a kamienica jest jego zastawem. Kredytu udzielił jeden z państwowych banków. Nie wiadomo na co poszły te pieniądze. Nie ma nic o tym w oświadczeniach majątkowych ani w księgach wieczystych.

Nocna zmiana właściciela i likwidacja firmy hotelarskiej.

TVN pokazał kamienicę około godziny po emisji reportażu i okazało się, że zniknęły bannery firmy która tam działała, a w budynku pogaszono wszystkie światła. Na łamach Polskiej Agencji Prasowej ukazało się oświadczenie że Marian Banaś nie jest już właścicielem kamienicy. To dziwne bo o 22:41 jeszcze był. Nie wiadomo też co z zabezpieczeniem kredytu dla banku.

wojciech czuchnowski@czuchnowski Twitter

Czy to możliwe żeby w PiS działali ludzie bez wyobraźni ? Czy może są już tak pewni siebie, że raz objęta władzę nigdy nie wypuszczą z ręki i będą bezkarnie robić co chcą ? Kto dopuścił do tego żeby szefem NIK została osoba przeciwko której toczy się postępowanie w CBA ?

Pis wcale nie musi oddać władzy. A wszystko w majestacie prawa. Internauci i eksperci wskazują na możliwe scenariusze.

Roman Giertych przez publikacją reportażu napisał – Aż mi trudno w to uwierzyć, aby PiS w czasie kampanii wyborczej mianował na najważniejszą funkcję kontrolną w RP kogoś bez sprawdzenia przez służby. Taka niefrasobliwość może czasem kosztować utratę władzy. Z niecierpliwością czekam na reportaż.

Sytuacja przypomina tą samą jaka była w ministerstwie sprawiedliwości. Na wysokie stanowiska łącznie z wiceministrem sprawiedliwości powołane zostały osoby przeciwko, którym toczyły się postępowania lub zostały już zakończone w izbach dyscyplinarnych.

Z dużym niesmakiem ogląda się Mariusza Kamińskiego – szefa Policji i CBA składającego gratulacje Marianowi Banasiowi z okazji objęcia stanowiska szefa NIK. Fakt, że Kamiński prowadził postępowanie wobec Banasia, czyli wiedział o tej sprawie po czym składa mu gratulacje, świadczy o totalnym rozkładzie tego państwa. Możemy domyślać się jak będzie sprawowany urząd Prezesa NIK.

“Ziobro wiedział i akceptował jestem absolutnie przekonany, niech mnie poda do sądu” – Nitras

Źródła TVN24 ; Twitter


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments