fbpx

Prokurator boi się Bartłomieja M. na wolności. – RMF


Subksrybuj nas na Google News

Jest zażalenie prokuratury na decyzję sądu w sprawie Bartłomieja M. podejrzanego o korupcję – dowiedział się reporter RMF FM. Sąd przedłużył mu areszt o dwa miesiące, z zastrzeżeniem, że były szef gabinetu szefa MON wyjdzie na wolność po wpłacie 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Śledczy twierdzą, że umożliwienie wyjścia z aresztu Bartłomiejowi M. może zaszkodzić prowadzonemu postępowaniu.

Jak usłyszał reporter RMF FM, podejrzany na wolności mógłby utrudniać śledztwo. 

Dodatkowo, prokuratura złożyła wniosek o wstrzymanie decyzji sądu. Misiewicz – zgodnie z orzeczeniem – mógłby wyjść z aresztu po wpłacie poręczenia do 8 lipca.

Jednocześnie adwokat Bartłomieja M., poinformował, że rodzina byłego rzecznika MON wpłaciła poręczenie majątkowe w środę po południu.

Poręczyciel składa wniosek do prokuratury z żądaniem przyjęcia od niego poręczenia– powiedział adwokat Luka Szaranowicz.

Niegospodarność w PGZ

Bartłomiej M., który przebywa w areszcie od 30 stycznia br., jest podejrzany o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę spółki PGZ.

28 stycznia w Warszawie M. został zatrzymany wraz z pięcioma innymi podejrzanymi Warszawie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, na polecenie tarnobrzeskiej prokuratury.

Oprócz Bartłomieja M. zatrzymani zostali także b. poseł Mariusz Antoni K., b. członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Radosław O., dwaj byli dyrektorzy PGZ S.A. i b. pracownica Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zostali oni zatrzymani w związku z prowadzonym od grudnia 2017 roku przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zarzuciła Bartłomiejowi M. oraz b. posłowi Mariuszowi Antoniemu K. zarzuty “powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł”.

Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments