fbpx

“Przed wyborami zapewniali, że wielki piec w Krakowie nie zostanie wygaszony” Morawiecki o likwidacji huty.


[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] K [/boombox_dropcap]

iedyś była wina Tuska, teraz będziemy mieli “wina Unii”. Morawiecki za zamkniecie Huty wini Unię Europejską, bo dba o klimat i nie pozwala truć swoich obywateli. A naprawdę sytuacja jest taka sama jak z węglem, ze wschodu importujemy tania stal i nie pozwalamy rozwijać się polskiemu przemysłowi.

Brak spójnego długoletniego planu rządu wykańcza gospodarkę, łatamy tylko dziury i gasimy pożary zamiast przygotować plan naprawy

Wszystko przez politykę klimatyczną Unii Europejskiej. (…) Rozmawiamy z właścicielem tych hut. (…) Sytuacja mogłaby być inna, bo są huty, które należą do Skarbu Państwa i sytuacja jest inna. W tej sytuacji mam nadzieję, że właściciel będzie szanował pracowników. (…)  Liczę na to, że pracownicy zostaną utrzymani pomimo wygaszania pieca – powiedział szef rządu.

Komentarz internauty mówi wszystko. Bardzo dobrze że mamy tak świadomych obywateli

Dariusz Gąsienica Mikołajczyk – Problem znany był od lat, bo negocjacje pakietu energetycznego trwały w latach 2005-2007. Wynegocjowany przez braci Kaczyńskich pakiet podpisał po objęciu teki premiera Donald Tusk, a prezydent Lech Kaczyński bardzo ten pakiet chwalił. Od tego czasu wiadomo było, że trzeba stawiać na zieloną energię, ale nic w tym temacie nie uczyniono. Te kroki podjęte przez UE są dla nas i dla naszych dzieci. Abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem i żyć w zdrowiu.

Związkowcy czują się oszukani. Przed wyborami parlamentarnymi zapewniali, że wielki piec w Krakowie nie zostanie wygaszony”

Związkowcy złożyli na ręce wojewody małopolskiego Piotra Ćwika petycję do premiera Mateusza Morawieckiego. Jak napisali, wygaszenie wielkiego pieca w Krakowie to “ogromne zagrożenie dla tysięcy miejsc pracy i egzystencji rodzin pracowników zatrudnionych w ArcerolMittal Poland oraz podmiotach współpracujących”.

“Nie ukrywamy, że pracownicy, jak i my, ich przedstawiciele, czujemy się oszukani, tak przez zarząd ArcelorMittal Poland, jak i ministrów pańskiego rządu, którzy przed wyborami parlamentarnymi zapewniali, że wielki piec w Krakowie nie zostanie wygaszony” – zaznaczyli w piśmie związkowcy.

Zdaniem związkowców poprawa sytuacji przemysłu stalowego wymaga działań na forum europejskim. “Dalsza stagnacja w decyzjach i działaniach, jakie powinny zostać podjęte przez UE w obszarze europejskiego hutnictwa, może spowodować upadek tej gałęzi przemysłu w Europie” – podkreślają.

Rząd pozwala na import taniej stali ze wschodu

Zalew rynku polskiego stalą ze wschodu jest tak duży, że zgodnie z oceną Hutniczej Izby Przemysłowo Handlowej – 83% polskiego zapotrzebowania zapewnia stal z zachodu i wschodu. My produkujemy na poziomie 17%, proszę sobie policzyć i zobaczyć jakie jest ogromne zagrożenie.

Europosłowie PIS powinni się wykazać w parlamencie UE – tymczasem Patryk Jaki zajmuje się tłumaczenie podsłuchanych rozmów polityków PO.

Jak pisaliśmy wcześniej negocjacje w sprawie pakietu klimatycznego zakończyły sie dziesięć lat temu. Polskie rządy miały wystarczająca ilość czasu aby dostosować się do obowiązującego prawa.

PiS wygrało wybory do UE, maja swoich posłów, przed wyborami obiecywali, że zrobią porządek, ale teraz ważniejsza jest walka polityczna z Tuskiem i Platformą Obywatelską.

Kaczyński obwinia Tuska za pakiet Klimatyczny – to absurd przecież to Kaczyński był premierem i tylko on mógł to zawetować.

Kiedy Lech Kaczyński podpisywał traktat, działacze PiS obwieszczali wielki sukces. Przypomnijmy, że wówczas premierem był Jarosław Kaczyński. Po latach retoryka zmieniła się i propaganda dobrej zmiany wmawia ludziom kłamstwa.

Kaczyński – “Jeżeli chodzi o tę fazę, w której Donald Tusk zadał bardzo ciężki cios polskiej gospodarce, nie wetując tego pakietu i co więcej zapowiadając z góry, że go nie zawetuje, a więc zabierając polskim negocjatorom wszelkiego rodzaju argumenty, to mój śp. brat nie miał z tym kompletnie nic wspólnego”.

 Tusk – “próba zrzucenia odpowiedzialności jest, poza tym, że całkowicie nieprawdziwa, to jeszcze do tego niezbyt ładna” “Problem polega na tym, że możliwość zawetowania pakietu była w marcu 2007 roku, wtedy kiedy to premier Kaczyński i prezydent Kaczyński o tym decydowali” – podkreślił Tusk.

Źródło RMF FAKTY


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hutnik
hutnik
4 lat temu

To nie gadajcie i nie obiecujcie !!! bo mamy dość !! ileż można !! , tylko zablokujcie import stali z Rosji Chin itd

Nowohucianin
Nowohucianin
4 lat temu

Morawiecki kłamie jak zwykle. Wszyscy w Nowej Hucie wiedzieli, że Mittal wygasi piec po wyborach i przeciągają tylko dla PiS-u, by mogli roztaczać przedwyborcze miraże dla suwerena.