fbpx

Zróbmy coś, aby zwierzęta nie cierpiały. Klaudia Jachira chce zakazu hodowli zwierząt futerkowych


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

,,nowym” Sejmie 12-11-2019  powstał  Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt.  Jako pierwszy członek zapisał się do niego ,sam Jarosław Kaczyński ! Zespół liczy 35 posłów  i 2 senatorów ,  Są to m.in.: , Pasławska Urszula   (PSL-Kukiz15),Paweł Kukiz(Kukiz15), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Krzysztof Śmiszek (Wiosna), Andrzej Rozenek (SLD), Małgorzata Tracz (Zieloni) i Grzegorz Napieralski (Inicjatywa Polska),Jachira Klaudia  (KO) i primus inter pares Prezes Jarosław Kaczyński.

Katarzyna Piekarska – przwodnicząca Zespołu( posłanka KO) przyniosła prezesowi PiS listę członków  Zespołu Przyjaciół Zwierząt, a ten się do niego dopisał. Kaczyński pocałował też Piekarską w dłoń.  Cudnie, po prostu cudnie ! Jak widać Zespół będzie kontynuował piękną tradycję współpracy ponad podziałami partyjnymi! Wzruszyli się wszyscy… 

I jeszcze to WOW  na koncu… 

 W swoim wpisie na Tweeterze Klaudia Jachira sygnalizuje  że zespół  powinien zająć  się  zakazem  hodowli zwierząt futerkowych , bo jak pisze ,,Prezes deklarował kiedyś, że jest przeciwko fermom zwierząt futerkowych..”

Czy się uda ? Przeciwnik jest silny i zdeterminowany..

Na przeciwko  obrońców zwierząt stoi potężne lobby futrzarskie  wspierane przez  myśliwych.. Raz już wygrali i na pewno i tym razem  wszelkimi sposobami będą usiłowali  wpłynąć na zatrzymanie procesów legislacyjnych..

Podobno Jarosław Kaczyński  kocha zwierzęta, ale jak zmienia poglądy jeśli w grę wchodzą pieniądze i interes polityczny. Bo to nie pierwszy raz , kiedy Kaczyński kokietuje opinie publiczną  za pomocą , troski o zwierzęta.   Deklarował ,owszem  ,bo wybory były za pasem . Jarosław Kaczyński w słynnej wideo-wypowiedzi dla fundacji »Viva! mówił:

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to jest przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt, kwestia serca i litości wobec zwierząt, którą każdy porządny człowiek powinien (…) w sobie mieć” 

Miało  też nie być hodowli lisów i norek na futra, wykorzystywania zwierząt w cyrku, a psom miano w końcu zerwać łańcuchy. Nic takiego jednak się nie stało. Dlaczego ? Jak nie wiadomo o co chodzi..? Oczywiście chodzi  o pieniądze. I to potężne… 

Garstka futrzarzy zabija nad Wisłą około 10 milionów norek.Eksport w samym 2016 r. , wg GUS wyniósł ok. 1,3 mld zł.).

Główna postacią futrzarskiego lobby jest Szczepan Wójcik .jeden z największych w Polsce i najbardziej wpływowych przedstawicieli hodowców norek. Poza tym ,że jest hodowcą ,jest sponsorem też “dzieł” o. Tadeusza Rydzyka . Jak mówił o.Tadeusz, nadając Wójcikowi medal Pro Ecclesia et Patria (“dla Kościoła i ojczyzny”) to dobrodziej uczelni obsypujący środowisko Radia Maryja “darami serca”

 Szczepan Wójcik zawarł sojusz z o. Rydzykiem. Zasponsorował i nakręciłł  2 filmy o “ideologii gender”. Film “Zmierzch: Ofensywa ideologii gender” emitowała TV Trwam kilka razy tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. A przed wyborami do Sejmu telewizja o. Rydzyka puściła jego film “Gender – tęczowa rewolucja”. Oba filmy  mobilizowały konserwatywny elektorat do głosowania na PiS

,,Zbożne” dzieło Wójcika zostało dostrzeżone i docenione przez prezesa Kaczyńskiego

, w liście gratulacyjnym pisał bowiem , że dzięki jego zaangażowaniu;

“odparliśmy zmasowany atak zjednoczonych sił liberalno-lewicowych”.

 Poza tym Wójcik  , reżyser całej operacji lobbingowej i źródło jej finansowego wsparcia , jest też informatykiem…Dziennikarz „Gazety Polskiej” Wojciech Mucha zdemaskował twitterowe konta krytykujące obrońców praw zwierząt, a wspierające lobby. Dziennikarz obnażył wielki przekręt.Jeśli można tak działać w przypadku hodowli zwierząt futerkowych, można  i przy wyborach.

Czy prezes tym razem  stanie po stronie maltretowanych  i mordowanych na fermach zwierząt..?  Obawiam ,sie że i tym razem interes polityczny  będzie ważniejszy. 

Kolejnym  curiosum  jest obecność w zespole Urszuli Pasławskiej  i Pawła Kukiza .

Oboje są czynnymi myśliwymi !!!  

Urszula Pasławska ,to obecna szefowa Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Pasławska jest nie tylko zapaloną myśliwą, ale również prezeską Klubu Dian – czyli polujących kobiet – Polskiego Związku Łowieckiego. W ubiegłej kadencji Sejmu ostro występowała przeciwko reformie Prawa łowieckiego

Ta gorąca  orędowniczka  uczestnictwa dzieci  w polowaniach , jest również otwartą przeciwniczką zakazu hodowli futerkowej. Prezeska Dian już w roku 2016 występowała z interpelacją do ministra rolnictwa, zaniepokojona pogłoskami o zakazie hodowli zwierząt na futra. 

Może ,w zwiazku z tym  myśli o ustawie o ekoterroryzmie..

Jeden z internautów pisze:

 „Mam nadzieję, że w tej kadencji Sejmu pojawi się projekt ustawy dotyczący ekoterroryzmu”. 

Na co Pasławska odpowiada: 

„Dziękuję serdecznie! Taki projekt z pewnością powstanie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego”.

Komu miałaby  służyc taka ustawa.Generalnie większość działalności, którą w Polsce lobbyści i politycy określali jako „ekoterroryzm”, okazywała się nie tylko zgodna z prawem,a była wręcz obywatelskim działaniem na rzecz przestrzegania prawa. W 2017 roku  nie udało się

Od paru lat szczególnie aktywni w zwalczaniu rzekomego ekoterroryzmu są hodowcy norek

.W tym kontekscie  znów  ,,dziwnym zbiegiem  okoliczności”pojawia się osoba  Szczepana Wójcika…Ustawa o ekoterroryzmie będzie kolejnym krokiem w obronie tego krwawego ale dochodowego biznesu.

,przyjaciel  zwierząt ” – myśliwy Paweł  Kukiz

Kolejny ,,przyjaciel  zwierząt ” Paweł  Kukiz.  O jego pasji opowiada kolega klubowy z ugrupowania Kukiz’15 poseł Bartosz Józwiaki , członek KŁ nr 20 „Dąbrowa” w Poznaniu.myśliwy’:

Paweł Kukiz jest myśliwym i członkiem koła łowieckiego. Ale jeżeli chodzi o polowanie, to z racji pełnionych obowiązków mniej w tym uczestniczy niż ja. Jednak mogę potwierdzić, że poluje. Ceni polowania na pióro, gdy trzeba dużo się nachodzić w trudnym terenie. Zawsze opowiadał, że dla niego w tym tkwi cały urok.

Jak można  ufać osobie, która lubi strzelać do istot, które ma za zadanie chronić…

.W 2017 roku  nie udało się wprowadzić zakazu chowu i hodowli … Trzymam kciuki za  Klaudię Jachirę, Powodzenia …łatwo nie będzie .

Na facebooku powstała grupa sympatyków Klaudu Jachiry – przystąp do nas


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewaryst Iwanowski
Ewaryst Iwanowski
4 lat temu

Mam w domu kota imieniem Bubba. Z racji tego mysle,ze mam pelne prawo by wypowiadac sie o innych wlascicielach kotow. Chodzi oczywiscie o pana prezes Jaroslawa K. No czuje na kilomer falsz w tym czlowieku ! Bo albo sie lubi koty i tym samym inne zwierzeta, albo nie. Chyba ze jak zwykle dzieli je na swoje dwa pisowskie (jak sadze) koty i reszte zwierzat tzw gorszego sortu. A Pani Jachira ? Jest mloda,pelna zapalu i entuzjazmu. Da sobie rade.