fbpx

Przemysław Czarnek chce nauczycieli o poglądach konserwatywnych.


Subksrybuj nas na Google News

Przemysław Czarnek zażądał zmian dla nauczycieli o konserwatywnych poglądach. Uważa, że należy im się pakiet wolnościowy. Takie deklarację Przemysław Czarnek złożył w sobotę podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej”

Minister Edukacji i nauki zapowiedział wprowadzenie zmian legislacyjnych, które miałyby zagwarantować “wolność nauki”. Przemysław Czarnek chcę powołać specjalny pakiet, który “będzie zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej”

O braku wolności nauki wypowiedział się w następujących słowach:

”O ile ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym. Dodatkowo będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu. Często słyszymy o tym, że konferencji pro-life, czy o tematyce konserwatywnej, katolickiej nie można zorganizować. Dlaczego? Bo nie ma czasu, nie ma miejsca, albo po prostu władze się nie zgadzają. Takie sytuacje są coraz częstsze”

Przemysław Czarnek był również zapytany, o to czy Polacy powinni się obawiać, wysyłania swoich dzieci na uniwersytety narażą je na “zatracenie wartości”

Poseł chcąc uspokoić sytuację opowiedział o swoim dziecku:

“Nie możemy się bać. Mam dziecko na uniwersytecie publicznym w dużym mieście.  Nie widzę po roku przebywania w innym mieście, by moje dziecko zatraciło jakiekolwiek wartości, które wynosi z domu.”

Czarnek straszy uczelnie popierające strajk: “Mogą pożegnać się ze środkami na badania”

Minister Czarnek: “W szkołach za mało jest tematyki katolickiej, patriotycznej i niepodległościowej”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!