fbpx

Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. “Los Polski jest ważniejszy niż dyscyplina partyjna”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Róża Thun, odchodzi z Platformy Obywatelskiej swoją decyzję ogłosiła w mediach społecznościowych, w tle głosowanie nad funduszem odbudowy.

– Moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym jak głosuje nasza delegacja PO w Parlamencie Europejskim – zaznaczyła Thun w nagraniu zamieszczonym na Twitterze w poniedziałek rano.

– Złożyłam dzisiaj rezygnację z członkostwa w PO na ręce jej przewodniczącego w okręgu małopolskim Aleksandra Miszalskiego. Poprosiłam o skreślenie z listy członków – oświadczyła europosłanka.

– Często różniłam się w głosowaniach z zarządem naszej partii. Chodziło o przyjmowanie uchodźców i otaczanie ich opieka. Ta sama sytuacja powtórzyła się przy rezolucji nawołującej polski rząd do przestrzegania prawa – powiedziała Thun, która głosowała za tą rezolucją.

– Kulminacją było dla mnie wstrzymanie się przez Platformę w głosowaniu przy ratyfikacji decyzji Rady dotyczącej zgody na zasoby własne Unii Europejskiej, czyli tzw. Fundusz Odbudowy. Nie zgadzam się, by słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym obywateli polskich, kosztem całej wspólnoty – wyjaśniała Róża Thun.

– Brakowało mi debaty, wspólnej drogi w dochodzeniu do stanowiska

Los Polski jest ważniejszy niż dyscyplina partyjna”

Czarę goryczy przelała decyzja PO w sprawie niepoparcia Unijnego Funduszu Odbudowy. Euro posłanka przypomniała, że w przypadku nie ratyfikacji tego pakietu pieniądze wstrzymane byłyby dla całej UE.

Na zakończenie oświadczenia Róża Thun obiecała kontynuować projekty, nad którymi obecnie pracuje w Europarlamencie. Należą do nich sprawy związane z odpadami i ochroną środowiska, roaming, oraz jednolite zasilacze do urządzeń.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments