fbpx

Rozdwojenie jaźni Dudy na Cyprze? Prezydent powiedział, co myśli


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Andrzej Duda wraz z małżonką wizytują Cypr. Kancelaria Prezydenta chwali się na Twitterze głosem swojego szefa, który stwierdził, że “przestrzeganie prawa międzynarodowego uważa za fundament porządku na świecie”. Problem jednak w tym, że głowa państwa swoje słowa traktuje mocno wybiórczo.

Przestrzeganie prawa międzynarodowego uważam za fundament porządku na świecie – stwierdził, czym wywołał burzę w mediach społecznościowych.

Duda podzielił się “problemem z Białorusią”

“Podzieliłem się z panem prezydentem informacjami, na temat problemu, z jakim Polska w tej chwili się zmaga, jeśli chodzi o ochronę granicy, migrację. Mamy ten problem na granicy z Białorusią” – mówił.

Według Dudy mamy do czynienia z “niestety nieodpowiedzialnym, całkowicie sprzecznym z wszelkimi standardami międzynarodowymi zachowaniem władz białoruskich, które wywołują po prostu kryzys migracyjny, pchając migrantów na naszą granicę”.

“My pilnujemy tej granicy, wykonujemy swoje obowiązki, bo to nie jest tylko kwestia polska, ale to jest także granica UE, strefy Schengen. Mamy w związku z tym zobowiązania, także wobec naszych europejskich partnerów w tym zakresie” – podkreślił Duda.

Polska podejmuje “wszelkie środki, by tę granicę ochronić, by nie powstał europejski kryzys migracyjny, żeby to się w europejski kryzys migracyjny nie przerodziło”. “Działamy, wykonujemy swoje obowiązki, ale także i mamy nadzieję na wsparcie UE. Mamy nadzieję, że nie tylko będziemy wspierani przez Frontex, ale także, że będziemy po prostu mieli do czynienia w solidarnością w ramach UE i że cała UE poprze nas w tym zakresie, podejmując także odpowiednie działania wobec władz białoruskich, by je zniechęcić do generowania tego problemu” – zaznaczył prezydent.

Podkreślił, że to “bezprecedensowa sytuacja, że tak naprawdę za kryzys migracyjny odpowiedzialne są władze konkretnego państwa, które nie tylko, że organizują de facto przyjazd migrantów do swojego kraju, ale w sposób zorganizowany również pchają tych migrantów ku granicy”. “Z tym problemem borykają się Łotysze, Litwini i my także” – twierdził

Komentarze internautów


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments