fbpx

Sąd uchylił areszt wobec Zbigniewa Stonogi. “Jestem wolny” [VIDEO]


Subksrybuj nas na Google News

Zbigniew Stonoga na wolności! Biznesman nagrał krótki filmik, w którym poinformował opinię publiczną, że wyszedł z więzienia. “Warszawski Sąd uchylił dziś ostatni z 7 aresztów stosowanych wobec mnie. Jestem wolny “- napisał na Instagramie. To wielka porażka prokuratury Zbigniewa Ziobry, która zapewniała wszem o wobec, że Stonoga jest winny setkom przestępstw i jego miejsce jest za kratami.

“Witam państwa 14 czerwca 2022 roku. Jestem już wolny. Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za wsparcie. Odezwę się wkrótce” – stwierdził w krótkim filmiku w serwisie Youtube.

W 2021 roku Zbigniew Stonoga stanął przed sądem. Postanowiono mu 186 zarzutów, w tym zniesławienia prezydenta RP i znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Zbigniew Stonoga był jednak nieuchwytny. Przez dłuższy okres czasu przebywał w Norwegii, gdzie ubiegał się o azyl. Do zatrzymania biznesmena doszło w Holandii. Jego ekstradycja do Polski odbyła się na podstawie 7 listów gończych.

W areszcie miał on uzyskać status “więźnia medialnego” i być poddawany upokarzającym rewizjom osobistym, które w opinii sądu mogły nosić znamiona tortur. Wymiar sprawiedliwości wezwał naczelnika aresztu do zaprzestania stosowania takich praktyk, które są sprzeczne z zasadą humanitarnego wykonywania kar oraz z poszanowaniem godności ludzkiej osadzonego.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Codziennie budzę się i...
Codziennie budzę się i...
1 rok temu

Jeszcze Polska nie zginęła!