fbpx

Sieć Otvarta na nowe możliwości


3 comments, 1 Udostępnienie
Photo of satisfied woman in black clothing looking on camera while using cell phone with joy over red background
Subksrybuj nas na Google News

Rynek telefonii komórkowej i mobilnego internetu w Polsce został zdominowany przez 4 gigantów, którzy w oparciu o dużą ilość użytkowników, mają w dalszym ciągu dość archaiczne podejście do tworzenia ofert. Ale nie wszystko stracone, mniejsi operatorzy wirtualni proponują ciekawsze i bardziej interesujące rozwiązania. Wśród nich jest sieć Otvarta, która, jak wynika z nazwy, otwiera przed klientami nowe możliwości i przenosi usługi mobilne na wyższy poziom poprzez dopasowanie oferty do współczesnych wymagań konsumentów, postawienie wygody abonenta na pierwszym miejscu oraz urealnienie kosztów korzystania z usług mobilnych. Czym jest sieć Otvarta i na czym polega jej fenomen?

Czym jest sieć Otvarta?

Sieć Otvarta to polski operator komórkowy działający na rynku od 2004 roku. Obecnie posiada ponad sto punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Otvarta początkowo kojarzona była z usługami B2B – w swoim portfolio posiadała rozwiązania stworzone dla firm. Od 2018 roku jednak sieć otwarta jest także dla klientów indywidualnych. Każdy może skorzystać z szerokiego wachlarza usług telefonii komórkowej i internetu mobilnego. W swojej ofercie abonamentowej posiada połączenia głosowe, SMSy, MMSy oraz internet mobilny.

Internet jest obecnie jedną z najpowszechniej używanych metod zarówno komunikacji (komunikatory internetowe), źródłem dostępu do informacji, kompendium wiedzy z każdej dziedziny, a także umożliwia korzystanie z filmowych i muzycznych portali streamingowych, które skutecznie wypierają tradycyjną telewizję. Otvarta, dostosowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów, stworzyła największy wybór pakietów internetu mobilnego, dzięki czemu każdy klient z łatwością znajdzie rozwiązanie stworzone dla niego. Nowoczesne i elastyczne podejście daje sieci Otvarta przewagę nad tradycyjnymi operatorami, wyprzedza rozwiązaniami swoją epokę i wytycza nowe szlaki.

Postpaid czy prepaid?

Prepaid, czyli usługi „na kartę”, oparte o przedpłatę, stanowiły popularny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie wolność i brak zobowiązań. Tradycyjni operatorzy komórkowi oferujący usługi postpaid, czyli abonament, dążą do związania klienta ze sobą przez jak najdłuższy czas, zdarzały się nawet umowy na okres trzech lat. Obecnie prawo dotyczące usług telekomunikacyjnych ograniczyło możliwości zawierania długoterminowych umów do okresu dwudziestu czterech miesięcy. Niezmiennie jest to zobowiązanie, którego zerwanie wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Otvarta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyła nowoczesne rozwiązanie szyte na miarę. Wykorzystując swobodę i brak długoterminowych zobowiązań charakterystyczne dla usług przedpłaconych oraz zalety abonamentu takie jak ciągłość dostępu do usług bez konieczności doładowań i tańsze pakiety, przygotowała abonament dla współczesnego klienta. Wiele możliwości i dostępnych opcji w postaci abonamentu bez okresu zobowiązania sprawia, że klient korzysta ze wszystkich zalet abonamentu, ale nie jest związany długoterminową umową i może w każdej chwili zdecydować o zaprzestaniu korzystania z usług operatora. Otvarta postawiła na utrzymanie klienta dzięki doskonałej ofercie i elastycznemu podejściu, nie zaś przez system kar. A co z telefonem do umowy? Urządzenia dostępne w ofertach operatorów są dużo droższe niż te same sprzęty zakupione w elektromarkecie. Wybierając najtańsze na rynku abonamenty w sieci Otvarta można skorzystać z już posiadanego urządzenia lub zakupić wymarzony telefon w dowolnym sklepie, a łączny koszt będzie niższy niż w tradycyjnych ofertach łączonych.

Internet mobilny, to znaczy jaki?

Internet mobilny ma szerokie zastosowanie. Można go podłączyć do takich urządzeń jak smartfon, tablet, laptop, komputer stacjonarny, czy telewizor, bądź do wielu sprzętów naraz. Otvarta posiada najbogatszą ofertę internetu mobilnego w Polsce. Żaden inny operator nie oferuje tylu wariantów, dzięki czemu Otvarta może sprostać każdemu wyzwaniu. Standardowym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest internet mobilny z dynamicznym adresem IP. W wielu domach są zamontowane urządzenia monitorujące i alarmy, które można kontrolować na odległość. Do ich obsługi wymagany jest internet ze stałym IP, co sieć Otvarta uwzględniła w swojej ofercie, oraz do zastosowań biurowych stały prywatny adres IP. Internet to także nieodłączny element każdego smartfona. Dla użytkowników smartfonów Otvarta przygotowała najtańszy abonament na rynku, który jest bezkonkurencyjny od ponad roku i stał się bestsellerem wg portalu komorkomat.pl. Abonenci sieci za jedynie 17,99 zł mogą korzystać z 21 GB internetu, nielimitowanych rozmów i SMS-ów. Taka oferta stawia sieć Otvarta na miejscu lidera w zakresie dostępności usług.

E-SIM, czyli technologia kart, czym jest i na czym to polega?

Dotychczas, aby skorzystać z usług operatora, należało pozyskać kartę SIM i umieścić ją w aparacie telefonicznym. Technologia jednak idzie naprzód. Stopniowe tradycyjne, plastikowe karty SIM zostają wyparte przez karty e-SIM. Najnowsze telefony nie posiadają slotów na kartę, a jedynie opierają swoje działanie na kartach wirtualnych. Uruchomienie takiej karty odbywa się poprzez zeskanowanie indywidualnego kodu przez telefon. Obecnie nieliczni operatorzy umożliwiają swoim klientom korzystanie z tej technologii. Otvarta ma w swojej ofercie zarówno karty tradycyjne, jak i karty e-SIM, dzięki czemu użytkownicy wszystkich modeli i marek telefonów mogą korzystać z usług sieci. Warto przy tym wspomnieć, że już wkrótce firma Apple planuje we wszystkich nowych modelach swoich telefonów wspierać wyłącznie technologię e-SIM. Z pewnością w ślad za nimi pójdą także inni producenci. Jest to technologia przyszłości, a sieć Otvarta otwiera się szeroko na przyszłość.

Otvarta na przyszłość

Można stać w miejscu i podziwiać swoje minione sukcesu lub odważnie ruszyć naprzód, stawiając przed sobą nowe wyzwania i będąc zawsze o krok przed innymi. Otvarta wybrała drugą drogę. Jest to sieć nieograniczonych możliwości, nastawiona na oczekiwania świadomych klientów i patrząca w przyszłość. Najtańsze abonamenty, największy wybór ofert internetu mobilnego oraz najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że jest to sieć przyszłości.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Golin
Golin
1 rok temu

Otvarta prężnie się rozwija i zdobywa coraz to więcej klintów co wcale mnie nie dziwi, nikt nie lubi przepłacać 🙂

Olcia
Olcia
11 miesięcy temu

bardzo polecam tą sieć i ze względu na abonamenty telefoniczne i internet mobilny.

Bartosz77
Bartosz77
11 miesięcy temu

Nie dość, ze ceny abonamentów są tu bardzo niskie to jeszcze podpisuje się umowę na czas nieokreślony. Same korzyści.