fbpx

Skarga Ryszarda Czarneckiego do TSUE bezzasadna. Skąd ta awersja do kobiet ?


Subksrybuj nas na Google News

Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił skargę Ryszarda Czarneckiego na odwołanie go ze stanowiska wiceszefa Parlamentu Europejskiego za porównanie europosłanki Róży Thun do szmalcowników.

W lutym zeszłego roku za przyrównanie działania polityk PO Róży Thun do działań szmalcowników z czasów II wojny światowej europoseł PiS/EKR został odwołany większością głosów ze stanowiska wiceprzewodniczącego PE. 17 czerwca TSUE oddalił skargę Ryszarda Czarneckiego na decyzję o pozbawieniu go stanowiska.

Odwołanie wiceprzewodniczącego przed końcem kadencji, zdarzyło się to tylko raz w historii Parlamentu Europejskiego. Europoseł PiS został pozbawiony stanowiska w związku z obraźliwymi słowami skierowanymi pod adresem eurodeputowanej Róży Thun. Za odwołaniem Ryszarda Czarneckiego opowiedziało się 447 posłów, przeciw było 196. Eoroposeł publicznie obraził Różę słowami „Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein”  Jego słowa wywołały falę krytyki, oraz burzliwą debatę w europarlamencie.

Skarga bezzasadna

Argumenty jakie przedstawił Czarnecki w skardze z kwietnia 2018 roku, czyli brak prawa do obrony, czy wysłuchania unijny trybunał uznał za bezzasadne. Europoseł może się jeszcze odwołać, ale tylko do opinii prawnej postanowienia, nie do decyzji. Czarnecki zarzucał ponadto, źle przeprowadzone głosowanie nad jego odwołaniem, oraz procedurę odwołania go ze stanowiska. Uważał że do czasu uprawomocnienia postanowień powinien być jedynie zawieszony a nie odwołany. Wszystkie argumenty trybunał odrzucił.

Jeśli skarga byłaby uznana za zasadną Ryszard Czarnecki mogłoby liczyć na wypłatę zaległej pensji, oraz duże odszkodowanie. Niestety nie udało się.

.

Czarnecki do kobiety. „O ciągnięciu Pani pewnie wie lepiej ode mnie”

Ryszard Czarnecki zasłyną z też obrażania innych kobiet. Jego wpisy są Dosadne, często kontrowersyjne, a momentami ocierające się o chamskie wypowiedzi, stały się „wizytówką” w mediach społecznościowych.

Tuż po odwołaniu go ze stanowiska wiceprzewodniczącego Europrlamentu obraził kolejna kobietę.  

W obronie kobiety zaprotestowali politycy, dziennikarze i zwykli internauci.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
4 lat temu

Poziom intelektu czarneckiego jest niższy Gorylom.

Jarek
Jarek
4 lat temu

Cham, prostak i buc, odrażający typ.