fbpx

“Słowa o niej ani do niej nigdy nie napisałam”.Ogórek zablokowana na Tweeterze razem z Karnowskim, Pereirą Ziemkiewiczem,


Subksrybuj nas na Google News

7.12 w Sali Giełdy Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie Tokarczuk wygłosiła swój odczyt. We wtorek po południu, razem z Peterem Handke (Nobel za 2019 rok) odbierze z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa złoty noblowski medal oraz dyplom. Nagrody Nobla otrzyma także dwunastu noblistów z pozostałych dziedzin. Oddzielna ceremonia odbędzie się w Oslo, gdzie wręczona zostanie Pokojowa Nagroda Nobla.

 Noblistka zbanowała na Twitterze Rafała Ziemkiewicza, Samuela Pereirę, Michała Karnowskiego, Michała Adamczyka, Dawida Wildsteina, Cezarego Gmyza i Jacka Piekara. i w ten sposóbwoli odcięła się od krynicy polskiej myśli konserwatywno narodowej. 

Tokarczuk najwidoczniej nie doceniła takich pereł elokwencjii, jak nazwanie przez Piekarę jej przemówienia noblowskiego “patetycznym, grafomańskim bełkotem”, którym ludzie się “mistycznie brandzlują”. Nie bardzo też , jak widać   trafiają do jej przekonań i gustów ,,epickie ” określenia pana redaktora nazywającego feministki  tu cytat;”półmózgami, debilami, amebami, sklonowanymi owcami, pasztetami z wąsem i śmieciami.”

Poszkodowaną czuje sie, również dołączona przez pania Olgę do tego grona, Magdalena Ogórek

Słowa o niej ani do niej nigdy nie napisałam.

pisze rozżalona pani redaktor Ogórek…Biedna pani Magda nie ma pojęcia, dlaczego została, tak niesprawiedliwie potraktowana przez Tokarczuk.

Reakcje internautów :

W odpowiedzi do @(…) @ogorekmagda
Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że O. Tokarczuk przeczytała “Listę Wachtera” i się przestraszyła tak znakomitej konkurencji

Mowa o twórczości literackiej pani OgórekMagdalena Ogórek napisała  i niestety wydała książkę ,,Lista Wachtera. SS-man który okradł Kraków”.  ,,Dzieło” dofinansowane zostało przez ministerstwo kultury.( o ambicjach literackich gwiazdy TVP pisaliśmy zresztą już wcześniej  w  artykule.)

https://gazetaplus.pl/magdalena-ogorek-pozazdroscila-oldze-tokarczuk-bedzie-ksiazka-kolejny-lans-gwiazdy-pis-za-pieniadze-podatnikow/10998/

Dodam- dzieło wstrząsające:

“Wrażliwość historyka często jest jak zakurzony fortepian – potrąć dawno nieużywane struny, a wydadzą z siebie dźwięk fałszywy i będą oto niepokoić, dopóki nie znajdą właściwego miejsca na pięciolinii wydarzeń. Dwugodzinne spotkanie z cierpieniem norweskiego symbolisty sprawia, że jego nieutulony ból przenika mnie na wskroś”. 

I jeszcze jeden fragment  , równie straszliwy literacko…

“Nie wiem, czy przyczyną jest dosyć silna klimatyzacja, czy trafność spostrzeżeń malarskich Bruegla, ale nagle ogarnia mnie przenikliwy chłód”.

no cóz  ,biedna- niesprawiedliwie zbanowana . Może pani Olga przestraszyła się konkurencji?

“Ludzi pewnego autoramentu do domu ani w pobliże się nie dopuszcza….”.

“Przeciętny konsument widząc nadpsute warzywo przeważnie odkroi zepsutą część i zje pozostałą. Rozsądny konsument wyrzuci je od razu do kosza”

“Ona za to napisała wystarczająco dużo świetnych słów i ma święte prawo banować na lewo i na prawo 🙂 Pani była i na lewo i na prawo.”

“Najwyraźniej @tokarczuk_olga podziela opinie większości społeczeństwa na pani temat.”

“Wolność polega na tym, że mogę z kimś mieć kontakt, ale nie muszę, jak nie chce…Tokarczuk, to nie urząd miasta, który musi z wszystkimi rozmawiać…”

“Nie dziwię się p.Tokarczuk. Patrząc na pani wyczyny w TVP”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments