fbpx

Świat popełnia zbiorowe samobójstwo. Nie zabijajcie moich dzieci! Słuchajcie Grety Thunberg.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] C [/boombox_dropcap]

zy Greta Thunberg sprawia, że czujesz się niekomfortowo?  Dobrze.  Przyzwyczajaj się do tego ! W tym miejscu powinno być jasne: Grety Thunberg nie ma tu dla nikogo, kto traktuje ją protekcjonalnie. Greta Thunberg nie jest tutaj, aby łagodzić czyjś dyskomfort. Greta Thunberg jest tu po prawdziwe zmiany.

Wczoraj w centrali ONZ Greta spojrzała na zgromadzonych z odrazą, którą ledwo mogła ukryć, niemal drgając z wściekłości, wyrzucając  brutalnie prawdę  politykom przyzwyczajonym do długich, suchych przemówień.

Puste słowa i brak działania zabijają życie na Ziemi.  

Zabierając pięć minut podczas szczytu klimatycznego, podkreśliła, że słowa bez działania są nie tylko tanie, ale zabijają ludzi.  Puste słowa to marnujące czas subtelności, które nie przynoszą rzeczywistej korzyści tym, którzy patrzą w przyszłość, która jest pusta i przerażająca.  W najlepszym razie te bezczynne słowa są błyszczącymi, małymi kokardkami na pudełku z toksycznymi odpadami, które mają odwrócić wzrok od tego, co widać wyraźnie: młodym ludziom dzisiejszym i przyszłym pokoleniom wręcza się pudełko śmieci.  

JAK ŚMIECIE !!! Młodzi ludzie zaczynają rozumieć waszą zdradę i nie pozwolimy wam od tego uciec – Greta Thunberg

Słowa bez działania, gdy dotyczą one spraw o tak poważnych skutkach, są w rzeczywistości obelgami.  Słowa o temacie tak ważnym dla naszego przetrwania, jak zmiana klimatu, są w gruncie rzeczy bełkotem, bez względu na to, jak są nastawieni lub bezczelni, chyba że popierają je sensowne, przemyślane i szybkie działania.

Greta Thunberg 

Dziewczynka  o prostych warkoczach z uroczystą ,zaciętą miną jest trochę zaskakująca dla tych, którzy są przyzwyczajeni do sprytnych i wypolerowanych polityków.  Widzimy także, że Greta, z diagnozą Aspergera, której nie ukrywa, nie złagodzi swojego przesłania uspokajającym  słodkim uśmiechem i łagodnym tonem. 

Zabić wilka. Dlaczego Miko i Kosy musiały zginąć cz 1.

Być może chichotanie z powodu śmiałości i kamiennej twarzy Grety jest naturalną reakcją w społeczeństwie, w którym wartością jest sztuczne pozowane i sztucznie wystudiowane selfie.

Jako wegetarianka doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak niechciana jest nasza obecność, zwłaszcza gdy nie cofamy jej z odrobiną samo-deprecjacji, z lekkim złagodzeniem tonów.

Jestem bardzo zaznajomiony z  nieszczerymi uśmieszkami i, więc nic dziwnego, że i w stosunku do Grety Thunberg pojawiło się coś takiego.  Ona jest wrogiem pustej zabawy, posłańcem, którego trzeba się pozbyć.

Jako kultura, lubimy dzieci buntownicze i odmienne, pływające pod prąd, ale lubimy je głównie w postaci fikcyjnej, a nie w postaci krwi i  kości kiedy mówią i patrzą na nas z taką właśnie poważną twarzą.

Ja matka nastolatka domagam się działań od władz. Nie zabijajcie moich dzieci.

Jednak bardziej niż jako wegetarianka, jako matka nastolatka, rozpoznaję  w jej wzroku brak zgody na nasze bzdury.  To spojrzenie Grety na scenie w USA przypomina mi mojego syna, gdy mówi o stanie naszego kraju.  Przecina mnie jak laser.

Jest to wyraz gniewu. Jego twarz jest pełna rozczarowania , gdy próbuje zrozumieć, jak poruszać się w tym świecie nieuczciwych, skorumpowanych dorosłych.  Jak moglibyśmy im to zrobić?  Czy ich nienawidzimy?  Lub, jak to ujęła Greta mocniej i wyraźniej: „Jak śmiemy?”

Jak ośmielamy się skazać pokolenie Grety i przyszłych na ataki astmy, susze, tajfuny, huragany stulecia kilka razy w roku, podnoszące się poziomy mórz i masowe wymieranie, gdy nauka jest i była od dawna?  

Kiedy wiemy, że najbiedniejsi na świecie zostaną najbardziej poszkodowani?  Jak śmiesz?  Jak śmiesz?

Nie mam pojęcia.

Wszyscy musimy być naszą własną wersją Grety

Ciężar spoczywa teraz na nas wszystkich, zarówno dzieciach, jak i dorosłych, abyśmy czuli się tak komfortowo jak Greta i byli całkowicie poważni, gdy mówimy o całkowicie poważnych sprawach.  Musimy być tak liczni i tak zaangażowani, aby sprawić, by rządzący poczuli się niekomfortowo, że ich jedynym rozwiązaniem może być chichotanie, zanim w końcu zejdą w zapomnienie.

Wszyscy musimy być naszą własną wersją Grety: zaciętą, nieskruszoną, mówiąc prawdę i oddaną rozważnemu, znaczącemu, współczującemu działaniu.  Czy Greta Thunberg sprawia, że czujesz się niekomfortowo?  Dobry.  Lepiej się do tego przyzwyczajaj, bo szybko staje się armią.

Dzieci na polowaniach? Jak minister pomaga myśliwym ominąć prawo.

Hejterzy wspomagani przez decydentów broniących własnych interesów.

Na Gretę wylała się fala hejtu  zwłaszcza ze strony amerykańskich prawicowych mediów.

W mediach społecznościowych zaczęły krążyć zdjęcia Thunberg z Georgem Sorosem – amerykańskim finansistą żydowskiego pochodzenia o liberalnych poglądach, znienawidzonym przez prawicę – oraz Thunberg stojącej obok bojownika Państwa Islamskiego.

Przemysł broni iteresów za wszelka cenę

Oba zdjęcia były fałszywe: zdjęcie z Sorosem było przeróbką fotografii Thunberg i Ala Gore’a, byłego wiceprezydenta USA, a dziś znanego działacza na rzecz środowiska i klimatu. W prawicowych zakątkach internetu krążyło również prawdziwe zdjęcie Thunberg w koszulce z napisem „Antifascist All Stars”, co było znów – i znów fałszywie – interpretowane jako świadectwo jej związków z Antifą, organizacją uważaną przez prawicę za lewicową bojówkę.

Najpotężniejsze mocarstwo świata przestraszyło się nastolatki !!!

Brawo Greta!!! Brawo!!!

“Nie świruj idź na wybory” Wszystkie filmiki do tej pory. Uzupełniamy na bieżąco.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments