fbpx

Szok! Wpływowa radna PiS poniża niepełnosprawnego senatora


2 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W ostatnim czasie język obozu “dobrej zmiany” bardzo się radykalizuje. Dochodzi np. do sytuacji, kiedy pracownicy TVP ubliżają politykom opozycji. Jednak o krok dalej poszła przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, Małgorzata Jacyna-Witt. Jej wpis wywołał olbrzymie oburzenie internautów, przekroczona została kolejna granica przyzwoitości.

Jan Filip Libicki cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Mimo tego podkreśla dumę z przełamania własnych barier mentalnych, związanych z niepełnosprawnością. Motywuje go wiara i przekonanie, że przez życie trzeba przejść produktywnie. To osoba z wyjątkowo bogatym CV, angażuje się w politykę już od ponad 30 lat. M.in. był w przeszłości związany z PiS, ale odszedł w 2009 roku z partii, bo skreślono go z listy do europarlamentu. W sobotę odniósł się do tego wydarzenia, podkreślając, iż była to “jedna z najlepszych decyzji politycznych w jego życiu”. Na te słowa zareagowała Jacyna-Witt, ale jej komentarz wywołał prawdziwą konsternację.

Radna PiS uderzyła w najczulszy możliwy punkt, jaki mogła, czyli niepełnosprawność. – W twoim kalekim, nieszczęsnym życiu – zripostowała. Wpis został szybko usunięty, ale w Internecie nic nie ginie. Internauci błyskawicznie zrobili screen i nie pozostawili na niej suchej nitki. Jacyna-Witt zaczepiała też kilka innych osób, m.in. kazała “zamknąć się” Rafałowi Trzaskowskiemu. Do jej słów odniósł się też senator Libicki. – Dziękuję. Już sobie zapisałem. Zastanowię się co z tym zrobić. Może pociągnę panią ma jakieś 100 000 na jakiś dobry cel? – napisał na Twitterze. Oburzenie wyraził też poseł Arkadiusz Myrcha.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość 1
Gość 1
1 rok temu

Cały pis to bydło i chamy bez jakiejkolwiek ogłady i empatii.

Po owocach ich poznacie
Po owocach ich poznacie
1 rok temu

PIS zarzuca dziadków w Wermachcie i inne historie w ciężkich i niebezpiecznych latach wojny. Wojny powtarzam. W czasie pokoju politycy PIS posuwają się nie tylko do dyskryminacji różnych środowisk co pozwolę sobie nazwać brakiem dystansu, dobrego wychowania, kultury, etyki i łamaniem praw państwa demokratycznego. Te wszystkie pisowskie wybryki i rozstawianie nigdy nie karanych ludzi po kątach stało się modne i dziś mamy owoce. Panie niejaki Jaki ma syna i co pan teraz powie swojej koleżance ? Ona obraziła również pana syna. Ta osoba w trybie natychmiastowym powinna zostać wydalona z PIS. Inaczej PIS straci całkiem duże poparcie w paskach sondażowych… Czytaj więcej »