fbpx

Takiego komunikatu w kościele jeszcze nie było. “Grillować! Nie włóczyć się po kościołach”- Dominikanin z Wrocławia


2 comments, 6
Subksrybuj nas na Google News

Wrocławski dominikanin podczas ogłoszeń duszpasterskich wezwał wiernych do wykorzystania czasu wolnego na grillowanie, a nie na włóczenie się po kościołach. Tym samym przypomniał zgromadzonym w kościele, że nie ma obowiązku chodzić do kościoła w święta państwowe. Wpis wywołał oburzenie wśród duchownych.

Duchowni i prawicowe portale nieudolnie próbują tłumaczyć, że “to taki żarcik był”.

W poniedziałek 3 maja, proszę państwa. Święto państwowe przede wszystkim, nie kościelne, więc no… grillować! Nie włóczyć się po kościołach

— powiedział podczas ogłoszeń duszpasterskich kapłan.

‘Nie wszyscy jednak uważają 3 maja za święto tylko państwowe. Kościół katolicki uważa, że tego dnia obchodzone jest również święto Matki Bożej Królowej Polski. Od 1969 roku na prośbę prymasa Stefana Wyszyńskiego, Papież Paweł VI podniósł święto Matki Bożej Królowej Polski do rangi uroczystości. W związku z tym cześć duchownych skrytykowała słowa dominikanina z Wrocławia.

Ks. Mateusz Markiewicz sekretarz generalny Instytut Dobrego Pasterza, przełożony Dystryktu Europy – skometował słowami – Żeby być fajnym, trzeba być ciut inteligentnym.

Nie zabrakło również głosów wiernych domagających się ukarania dominikanina. Jednym z nich był wpis atorki podającej się za Mauszka – Proszę niech mi ktoś odpowie..najlepiej Kapłan, czy takie zachowanie, takie słowa powinny zostać w zapomnienie puszczone, czy może powinno się zgłosić Biskupowi “włoczyc się po kościołach” słowa odnoszą się do Mszy Sw 🙁 Nie chodzi mi o aferke, ale o stanowisko wierzącychPodoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mira
mira
8 miesięcy temu

Jak polscy tzw duszpasterze kościoła katolickiego mogą tolerować taką niesubordynację , jakieś wywrotowe działania trącące wręcz o normalność i umiłowanie bliźniego ?! Skandal ! Dominikanie bliżej ludzi niż kościelnych interesów ! Normalnie skandal !

Jola
Jola
8 miesięcy temu

Biorąc pod uwagę czas pandemii koronawirusa, słowa dominikanina nie powinny wywoływać żadnego oburzenia, bo chciał po prostu w tym roku zatrzymać parafian w domach. W przyszłym roku – kiedy będzie już miejmy nadzieję po pandemii znowu będzie można świętować masowo, również w kościołach. W tym roku masowe imprezy w dniu 3 Maja – również te w kościele – musimy po prostu sobie odpuścić, po to, żebyśmy w przyszłym roku mogli znaleźć się w gronie świętujących na Ziemi, a nie w Niebie. Reasumując, te słowa to przejaw “zdrowego rozsądku”.