fbpx

Timmermans przestrzegł. Nowa komisja nie zmieni podejścia do praworządności -a naszym zdaniem zaostrzy.


759
Subksrybuj nas na Google News
Na

poniedziałkowym posiedzeniu Rady ds. Ogólnych w Brukseli wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans sprowokowany zachowaniem  niezadowolonej przedstawicielki Węgier stanowczo dał do zrozumienia że w temacie praworządności nic się nie zmieni.

Przedstawiciele krajów unijnych spotkali się w poniedziałek, by przedyskutować między innymi pomysł stworzenia stałego mechanizmu dotyczącego kontroli praworządności.  W odpowiedzi do niezadowolonej przedstawicielki Węgier, która wolałaby aby spotkania odbywały się już w nowym składzie komisji Timmermans odpowiedział –

– Ci, którzy siedzą przy stole i myśleli, że nowa komisja von der Leyen będzie miała inne podejście do tej sprawy, zdziwią się lub rozczarują. Pani przewodnicząca elekt powiedziała w Parlamencie Europejskim, że będzie nadal pracować w tym kierunku …podtrzymanie praworządności w Unii Europejskiej jest wspólnym zadaniem wszystkich unijnych instytucji – powiedział Timmermans.

Sylwia Spurek będzie monitorowała stan praworządności oraz dezinformację obywateli w krajach UE. Brawo.

Po Fransie Timmermansie sprawami praworządności zajmie się Czeszka Viera Jourova, jej stanowiska nazywać się będzie Komisarz do Spraw Przestrzegania Rządów Prawa oraz Przeciwdziałania Dezinformacji.

“Pieniądze podatników z UE nie mogą pójść gdzieś, gdzie będzie tworzony dyktatorski reżim.” – powiedziała Jourova na forum UE.

Polscy dyplomaci mogą jeszcze zatęsknić za Fransem Timmermansem


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

759

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments