Fotografię – symbol trzech dekad przemian w naszym kraju wykonał Adam Lach, fotograf od ponad dekady związany z Newsweekiem.  „To zdjęcie symbolizuje nasz polski narodowy, rewolucyjny, niepokorny charakter, nasz opór, niezgodę na krzywdę i dążenie do zmieniania świata na lepszy”- tak uzasadnia wybór międzynarodowe jury konkursu „Ikona 30-lecia – wolność i solidarność”. Jego organizatorami są Dom Spotkań z Historią i Press Club Polska.

Ikoniczna fotografia powstała w 2017 r. podczas demonstracji w obronie wolnych sądów. – Organizatorzy poprosili uczestników o nieprzynoszenie emblematów politycznych, a my fotografowie rzadko mamy okazję robić zdjecia, gdy w tło nie wchodzi PO, Kukiz, czy PiS. Tu były tylko falgi. Siedzieliśmy na Starym Mieście. Pamiętam jak poprosiłem swoją żonę by skierowała światło lampy na tę dziewczynę – opowiada nam Adam Lach który właśnie wylądował po 30 godzinnej podróży z Indii.

Czym zachwyciła fotografia, którą okrzyknięto ikoną 30-lecia? Jurorzy zwrócili uwagę na świetnie skomponowany kadr, który przywodzi na myśl słynny obraz Eugène’a Delacroix „Wolność wiodąca lud na barykady”. „Młoda kobieta trzymająca… czytaj dalej

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

Komentarze

Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów