fbpx

Trzaskowski staje na wysokości zadania! Będzie więcej szpitali dla zakażonych. #WspolniePrzeciwWirusowi


Subksrybuj nas na Google News

Rafał Trzaskowski postanowił pomóc rządowi w ogarnięciu chaosu w służbie zdrowia. Sytuacja z dnia na dzień jest coraz bardziej napięta i potrzebne są realne działania, które zapewnią bezpieczeństwo zdrowotne Polaków. Prezydent Warszawy nie próżnuje. Zgłosił wojewodzie mazowieckiemu kolejne szpitale, które mogą leczyć zakażonych na COVID-19.

Prezydent w piśmie skierowanym do wojewody mazowieckiego zadeklarował, że warszawskie placówki są gotowe na włączenie do drugiego poziomu zabezpieczenia przed COVID-19.

W obliczu epidemii koronawirusa współpracujemy dla zdrowia i bezpieczeństwa Polaków. Zgłosiłem wojewodzie gotowość włączenia do II poziomu zabezpieczenia kolejnych warszawskich szpitali: Bielańskiego, Praskiego i Solec. Mój priorytet to zapewnienie łóżek COVID-owych w Warszawie – poinformował Rafał Trzaskowski.

W ramach szpitali II stopnia funkcjonują już: Szpital Wolski, Szpital Grochowski i Szpital Czerniakowski. Najcięższymi przypadkami zajmuje się się szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej.

Liczba łóżek w poszczególnych szpitalach będzie mogła zostać ustalona po indywidualnych rozmowach z dyrekcją. Jednocześnie deklarujemy, iż te jednostki są gotowe do stworzenia takich specjalnych miejsc i włączenia ich do II poziomu zabezpieczenia COVID – pisze Prezydent Warszawy

źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments