fbpx

Trzeba anulować bo my przegramy naprawdę – dobra – odpowiada Witek. Tak głosuje się w sejmie. Prezes wszystko kontrolował.


3.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
M

arszałek Witek dała popis prowadzenia obrad. Kaczyński pilnie przyglądał się wszystkiemu. Wszystko jedno jak ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Na sali w pewnym momencie prawdopodobnie awarii uległy czytniki kart. Nie wiadomo jednak do końca czy tak sie stało, czy to tylko zasłona dymna

W pewnym momencie do marszałek Witek podchodzi posłanka PiS i mówi jej, że trzeba powtórzyć głosowanie bo przegramy. Witek odkręca kota ogonem i mówi, “proszę państwa jest prośba posłów platformy obywatelskiej, że nie działa, że państwo, pani poseł od państwa była z taką samą prośbą.

Następnie marszałek pyta się jednego z wiceszefów kancelarii – Przegłosujemy przez reasumpcję? – nie to jest wniosek nie można tak. Melduję, że wszysycy posłowie, którzy są na sali, zagłosowali. Wyniki mogą być różne”.

W piątek w nocy szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zażądał “podania prawdziwych wyników głosowania nad przedstawicielami Sejmu do KRS i ujawnienia przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, czy powtórzyła głosowanie pod naciskiem kierownictwa PiS”.

Nie może być tak, że przejdziemy do porządku dziennego nad łamaniem prawa, nad łamaniem zasad parlamentaryzmu – podkreślił Borys Budka, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do nocnego, anulowanego głosowania w Sejmie.

Braun o nocnym głosowaniu w Sejmie: To było żenujące. Obóz władzy, który ma pełnię władzy, nie jest w stanie organicznie się przymusić do tego, żeby przestrzegać nawet własnych zasad. Zawsze będą małymi oszustami, małymi krętaczami

Roman Giertych – Jeżeli Marszałek Sejmu zarządza reasumpcję głosowania bez wniosku grupy posłów złożonego na piśmie to dopuszcza się przestępstwa z art. 231 kk, gdyż przekracza swoje uprawnienia. Nadto głosowanie ponowne jest nieważne, a dokonany wybór nie ma mocy prawnej.

Tomasz Lis Padają wnioski, by pani Witek wniosek w sprawie, w której doszlo do oszustwa, poddała ponownie pod głosowanie. Cóż, na początek wystarczy gdy poda się do dymisji.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments