3.8k Udostępnienia
M

arszałek Witek dała popis prowadzenia obrad. Kaczyński pilnie przyglądał się wszystkiemu. Wszystko jedno jak ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Na sali w pewnym momencie prawdopodobnie awarii uległy czytniki kart. Nie wiadomo jednak do końca czy tak sie stało, czy to tylko zasłona dymna

W pewnym momencie do marszałek Witek podchodzi posłanka PiS i mówi jej, że trzeba powtórzyć głosowanie bo przegramy. Witek odkręca kota ogonem i mówi, “proszę państwa jest prośba posłów platformy obywatelskiej, że nie działa, że państwo, pani poseł od państwa była z taką samą prośbą.

Następnie marszałek pyta się jednego z wiceszefów kancelarii – Przegłosujemy przez reasumpcję? – nie to jest wniosek nie można tak. Melduję, że wszysycy posłowie, którzy są na sali, zagłosowali. Wyniki mogą być różne”.

W piątek w nocy szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zażądał “podania prawdziwych wyników głosowania nad przedstawicielami Sejmu do KRS i ujawnienia przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, czy powtórzyła głosowanie pod naciskiem kierownictwa PiS”.

Nie może być tak, że przejdziemy do porządku dziennego nad łamaniem prawa, nad łamaniem zasad parlamentaryzmu – podkreślił Borys Budka, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do nocnego, anulowanego głosowania w Sejmie.

Braun o nocnym głosowaniu w Sejmie: To było żenujące. Obóz władzy, który ma pełnię władzy, nie jest w stanie organicznie się przymusić do tego, żeby przestrzegać nawet własnych zasad. Zawsze będą małymi oszustami, małymi krętaczami

Roman Giertych – Jeżeli Marszałek Sejmu zarządza reasumpcję głosowania bez wniosku grupy posłów złożonego na piśmie to dopuszcza się przestępstwa z art. 231 kk, gdyż przekracza swoje uprawnienia. Nadto głosowanie ponowne jest nieważne, a dokonany wybór nie ma mocy prawnej.

Tomasz Lis Padają wnioski, by pani Witek wniosek w sprawie, w której doszlo do oszustwa, poddała ponownie pod głosowanie. Cóż, na początek wystarczy gdy poda się do dymisji.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów