fbpx

Tusk: “Kiedy wygramy, zagłosuję za Trybunałem dla Kaczyńskiego i usunięciem Dudy z urzędu”


1 comment, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Donald Tusk udzielił szerokiego wywiadu dla portalu “Onet”. Padła stanowcza deklaracja. – Mam wystarczająco dużo odwagi cywilnej, żeby powiedzieć jasno: nie widzę siebie w roli mitycznego mściciela, który wrócił do Polski tylko po to, żeby się odegrać na PiS. Ja jestem po to, żeby umożliwić polskim niezależnym sądom i polskiej niezależnej prokuraturze poważne potraktowanie poważnych doniesień o patologiach rządów PiS. Wystarczy, że zrobią swoje, zgodnie z prawem i wszelkimi regułami. Tego w PiS boją się najbardziej – zaczął Tusk.

“Użyjemy absolutnie wszystkich narzędzi prawnych, rozliczenie będzie rzetelne, sumienne i całkowite. Nie umknie żadne przestępstwo, nie ukryje żadna niegodziwość”

  • Odpowiedzialność za wielokrotne łamanie i naruszenie konstytucji ponoszą wszyscy przywódcy PiS od prezesa Kaczyńskiego i prezydenta Dudy począwszy.

Więc powinni ponieść odpowiedzialność konstytucyjną i stanąć przed Trybunałem Stanu. Poprę takie rozwiązanie, jeśli będą takie możliwości po wyborach. Proszę pamiętać, że to jest decyzja polityczna, która wymaga kwalifikowanej większości co najmniej 3/5 głosów. Może być o to trudno.

Ale nie mam żadnej wątpliwości, że oprócz odpowiedzialności karnej — która najprawdopodobniej spotka bardzo wielu sprawców łamania prawa i występowania przeciwko polskim interesom — istnieje także odpowiedzialność polityczna i konstytucyjna przed Trybunałem Stanu. Więc jeśli arytmetyka będzie na to pozwalała, to tak: liderzy PiS powinni stanąć przed Trybunałem Stanu.

Nie mam żadnych wątpliwości, że prezydent Duda bezpośrednio odpowiada za naruszanie polskiej Konstytucji i że jest współautorem ataku na niezależne sądownictwo. Chciałbym z najwyższym szacunkiem wypowiadać się o polskich instytucjach, w tym o prezydencie Rzeczypospolitej, ale osoba, która sprawuje ten urząd odpowiada politycznie za swe decyzje.

Pan jako przyszły poseł podniesie rękę za pozbawieniem prezydenta urzędu? – spytał Tuska dziennikarz Onetu.

Tak – odpowiedział przewodniczący Tusk.

Konieczniej UDOSTĘPNIJ! Wspierasz tym Wolne Media


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
7
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość 1
Gość 1
1 miesiąc temu

Zrobić jak w Norymberdze. Najpierw wszystkich zamknąć, a dopiero potem wszystkim udowadniać przewinienia.