fbpx

Tusk odpowiada na “ofensywę zła”- Kaczyński wciąż to samo “Zło złem zwyciężaj”


Subksrybuj nas na Google News

Trzy dniowa konwencja PiS, na której słyszymy kolejne obietnice i ile z nich już zostało wypełnionych. Dowiemy się też, że jesteśmy wyspą wolności i przykładem dla całej Europy. Jeżeli chodzi o gospodarkę to rozwijamy się trzy razy szybciej niż Niemcy. Słuchanie Pana Prezesa za każdym razem to trochę szkoda czasu, ponieważ, zawsze jest to samo. Wszytko to można podsumować jednym zdaniem “Zło złem zwyciężaj” , co postaram się Państwu w miarę moich skromnych możliwości przybliżyć.

Jeżeli chodzi wypełnione obietnice to ilościowo wygląda to bardzo , bardzo słabo, z tym że wystarczyła tylko jedna . Pisaliśmy o tym bardzo szczegółowo Miażdżące rozliczenie obietnic wyborczych PIS. Ale wystarczyła tylko jedna i reszta się nie liczy.

Europa chce postępować zgodnie z wartościami chrześcijańskimi, tylko nie znaczy to, nie znaczy że trzeba leżeć plackiem w kościele.


Jeżeli chodzi o wyspę wolności to trzeba zacząć od sądów, bo to jest przede wszystkim gwarancją wolności. W nie dalej jak dzisiejszym artykule pisaliśmy o prześladowaniach prokuratora z Katowic. Oby ta wyspa wolności nie stała się wyspą bezludną. Z Policji też dobiegają bardzo złe sygnały o odpuszczaniu ich szeregów przez najlepszych fachowców. Jeżeli okaże się

Gospodarka jest napędzana wpompowanymi pustymi pieniędzmi, które wywołały inflację, podwyżki cen i spadek wartości nabywczej pieniądza. Ilość nowych podatków zawartych w usługach i towarach, szczególnie w paliwie powoduje, że niektóre ceny są już porównywalne z cenami w Niemczech. Z drugiej strony nie rośnie wydajność pracy, więc praca wyceniana jest stosunkowo niżej. To są reguły ekonomi na pierwszym semestrze byle jakiej szkoły związanej z ekonomia, która rozumie co to wolny rynek. My wypuszczamy Misiewiczów ze szkoły rydzyka i mamy takie efekty.

PiS do wyborów będzie ukrywało bardzo zły stan opieki medycznej zwalając problemy na samorządy. Sieci szpitali, które wprowadzili wywołały tylko chaos. Leki refundowane znikają z list, co spowoduje, że w pacjenci będą zmuszeni leżeć w szpitalach. Zniknęło gro leków na choroby przewlekłe w tym na psychiatrię.


W szkołach totalny chaos, najlepsi nauczyciele nie wrócą już do pracy po wakacjach. Pozostali muszą pracować w przepełnionych klasach. Dzieciaki nie dostały się do wymarzonych szkół średnich, za co minister obwinia wygórowane ambicje rodziców.

Bieda nie zmniejszyła się. Ponad dwa miliony ludzi w Polsce żyje w skrajnej nędzy poniżej 585 zł na miesiąc. Co gorzej przesunęła się na rodziny trój i więcej dzietne.

Podwyżek ponoć miało nie być, a słyszymy co innego. Z tego powodu zamyka się Huta Częstochowa i Huta w Krakowie, tj około 12 tys miejsc pracy łącznie. To tylko jeden z przykładów.

Tarcza antyrakietowa, kupiona tylko jedna bateria, to jakby jej nie było, a pis mówi jakby to już zrealizował o kupnie samolotów za 20 mld zł.

Biorąc te nie wszystkie twarde fakty pod uwagę nasuwa się myśl

Kto jest w takim razie tym złem ?

Kaczyński w swym przemówieniu próbuje bardziej zmobilizować swój elektorat, bo wie że jeśli nie wygra większością konstytucyjną , to będzie to wielka porażka. On wie, że tutaj warto grać na narodowościowych, jacy teraz jesteśmy silni.

Na wybory odpalony będzie jeszcze najdroższy program w historii Polski czyli 500 zł na pierwsze dziecko. Pierwsze wypłaty nastąpią tuż przed wyborami. Zamiast dać ludziom te pieniądze na wakacje PiS postanowił skumulować pierwszą wypłatę za trzy miesiące, żeby uzyskać lepszy wynik wyborczy.

Przed opozycją dużo ciężkiej pracy. Coś sie zmieniło bo aktywność jest dużo wyższa. Zobaczymy jaki będzie efekt. PiS też nie śpi. Wczoraj ich sztabowcy zaliczyli wielka wpadkę. Premier Morawiecki odpowiadając na tweetera Polaka, który poinformował, że wraca do Polski zaliczył potężną wtopę. Ten wpis pojawił się w nidługim czasie na prawie pięćdziesięciu kontach. Co gorzej brzmiał identycznie. Wygladało na to że wjednym momencie 50-ciu Polaków zdecydowało o powrocie i kupili bilet na ten sam prom Wielka akcja prorządowych trolli na tweeterze, zakończona wielką wpadką z udziałem Premiera.

Konia z rzędem temu, kto dotrze do Polaków i zmieni ich przekonania. Media narodowe maja największy zasięg w Polsce. To tuta PiS najwięcej szerzy swoje “dobro”. Nie tylko media ale wsztkie firmy i instytucje państwowe są spacyfikowane i służą tylko Kaczyńskiemu. Ludzie boja się rozmawiać, nie mówiąc już o zdradzaniu swoich poglądów.

Polityka Kaczyńskiego opiera się zawsze na tym samym, trzeba znaleźć wroga i na nim skupić uwagę. Tym razem znaleźli LGBT i paru oszołomów , którzy udawali odprawianie mszy. Film Sekielskich miał wywołać wielką burzę, a też obrócony był na korzyść, robiąc z nauczycieli pedofili.

Politykę a raczej wyrafinowaną taktykę Kaczyńskiego można streścić jednym zdaniem “Zło złem zwyciężaj” Polakom się to teraz podoba, a suweren jest najważniejszy.

“Mówią, że chcą „odrzucić ofensywę zła” i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te. “


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments