fbpx

PO stanowione. PSL idzie bez PO, ale przeciw PiS. Brak zgody na SLD w koalicji.


Subksrybuj nas na Google News

PSL idzie do wyborów bez PO? Tworzy komitet PSL-Koalicja Polska i stawia warunki Schetynie. Jeśli Grzegorz Schetyna nie zgodzi się na stworzenie koalicji bez lewicy  PSL do wyborów stworzy swoja koalicję. Jak informują niezależne źródła ludowcy stworzą swoje listy i sztab. Informacje te potwierdziło dziś samo PSL.

“Do wyborów parlamentarnych proponujemy dwa bloki – lewicę i umiarkowane centrum. Jeden blok nie jest w stanie pokonać obecnie rządzących” – mówił po sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej PSL prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

To nie jest dobra sytuacja dla PO. Nie wiadomo w takim racie czy zamiast dwóch bloków nie będzie trzech. Ten ostatni skupi całą lewicę , czyli SLD, Razem i Wiosnę. Wielu komentatorów twierdzi że jest to bardzo możliwe i może się okazać bardzo korzystne jeśli wszystkie te trzy sztaby przekroczą progi wyborcze. Pamiętajmy że dla sztabów koalicyjnych jest to aż 8%, ald pojedynczych partii 5%.

Dziś bardzo wiele osób w Polsce czeka na naszą decyzję, nie będziemy się targować o miejsca, o listy, bo z Polską i o przyszłość Polski się nie targuje, o Polskę i o przyszłość Polski się dba” – mówił Kosiniak-Kamysz.

“Wyciągnęliśmy wnioski z wyborów europejskich. Wspólnota celu, jakim był wygranie wyborów, nie wystarczyła, żeby osiągnąć sukces. Musi być wspólnota wartości i wspólnota programu. My mamy swój określony program i mamy swoje wartości i zapraszamy wszystkich tych do współpracy, którzy te wartości podzielają” – mówił.

“Odpowiedzią na radykalną rewolucję prawicy nie jest wojna światopoglądowa, nie jest radykalna lewica, nie jest rewolucja obyczajowa. Odpowiedzią na radykalizmy i z prawej, z lewej strony jest umiarkowane centrum, które będziemy budować” – mówił prezes PSL.

Pierwsza odpowiedz z Platwormy

Neumann: jeśli Kosiniak-Kamysz próbuje rozbić Koalicję Obywatelską, to znaczy, że podjął decyzję o samodzielnym starcie. Dodał, iż Platforma liczyła na to, że PSL podejmie w sobotę decyzję o współpracy i wspólnym starcie w ramach Koalicji Obywatelskiej.

Nowy sztab już się tworzy


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments