fbpx

TVP traci wierną widownię. 2 mld nie pomogły?


8

Jak donosi Polsat News, stacja wyprzedziła w marcu TVP Info. Awansowała także w zestawieniu najpopularniejszych kanałów newsowych w grupie wiekowej 16-49. Natomiast Telewizja Polska nie osiąga tak dobrych wyników, w porównaniu z rokiem poprzednim. Czyżby TVP traciło swoją, jak dotąd wierną widownię?

Comiesięczne podsumowanie

Koniec miesiąca to czas na podsumowania, zestawienia, podliczanie zysków i strat. Marzec okazał się wyjątkowo korzystny dla stacji Polsat News – uplasowała się na pozycji wicelidera wśród kanałów informacyjnych. Na pierwszym miejscu jak zwykle utrzymuje się stacja TVN24, TVP uplasowało się na trzeciej pozycji. 2020 rok był również szczególnie udany dla Polsatu. Udziały wzrosły o 80% w grupie 4+ i aż 142 proc. w grupie 16-49. Udziały TVN24 wzrosły wówczas o 20 i 41 proc. TVP Info zanotowało natomiast wzrost o 32 i 49 proc. O tej porze zeszłego roku TVP odnotowywało zatem dobre wyniki. Warto zwrócić jednak uwagę na tegoroczny, lutowy ranking i porównanie z rokiem 2020 – tam widać niezmiennie wysoką oglądalność TVN24, sukces Polsatu i… straty TVP.

Porównanie z 2020 – TVP traci oglądalność?

Jak widać na wykresach zamieszczonych na stronie Polsatu, TVP jako jedyna z tych trzech stacji, odnotowała w lutym straty, a nie wzrosty udziałów w porównaniu z tym samym miesiącem 2020. Sytuacja wygląda podobnie w marcu – TVP uplasowało się na trzecim miejscu, a przepaść między pozostałymi kanałami pozostaje znacząca. Pracownicy TVP, rok temu świętując sukcesy tłumaczyli, że w dobie kryzysu, widzowie tym bardziej potrzebują informacji. Kryzys jednak trwa, a spadek jest widoczny. Czyżby stacja pod wodzą Jacka Kurskiego traciła oglądalność? Odpowiedzi na to pytanie z pewnością nie znajdziemy na antenie TVP.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ