1 comment, 190
M

ieszańcy Czarnej Góry odkryli, że do rzeki płynie strużka brunatnej wody z oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze.  Aktywiści z Koalicji Ratujmy Rzeki potwierdzili że Białka ma czarny kolor poniżej oczyszczalni, a powyżej jest zupełnie czysta. Jednak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie twierdzi, że to bobry powodują powstawanie czarnej mazi.

Chodzi o Białkę, niewielką, czterdziestokilometrową rzekę, która jest dopływem Dunajca. Mieszkańcy zauważyli, że miejscami Białka jest czarna, dziwny osad pojawia się na kamieniach, a smród jest taki, że trudno się nawet koło niej przechodzi. Sprawą zajął się najpierw „Tygodnik Podhalański”, który odkrył, że do rzeki płynie strużka brunatnej wody z oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze. Na miejsce pojechali aktywiści Koalicji Ratujmy Rzeki, potwierdzili, że Białka ma czarny kolor poniżej oczyszczalni, a powyżej jest zupełnie czysta. Zrobili nawet zdjęcia.

Czarna maź w Białce Tatrzańskiej wypływa z oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze. Czy ABW też będzie badało tą sprawę?

Katarzyna Kojazer z portalu smoglab.pl trafiła na artykuł na stronie Wigierskiego Parku Narodowego. “Bardzo ważnym skutkiem obecności bobrów jest samooczyszczanie się wody w stawach bobrowych. Drobny osad i substancje organiczne opadając na dno nowopowstałego zbiornika, stanowią idealne podłoże dla rozwoju roślinności wodnej. Dzięki rozwojowi roślinności, koryto rzeczne stabilizuje się, zaś nowo powstały zespół nie tylko przechwytuje osady, lecz również działa jako filtr i zbiornik osadów docierających z sąsiednich ekosystemów” – czytamy w nim.

Opublikowany przez Tygodnik Podhalański Wtorek, 29 października 2019

Dobra zupa z bobra a z żubra jeszcze lepsza. Bóbr i żubr mają zostać uznane za zwierzęta jadalne.

Trudno w tym wszystkim nie doszukiwać się drugiego dna i nie przypuszczać że to kolejna akcja jak tu obejść prawo i postrzelać sobie trochę do bobra.

Opublikowany przez Tygodnik Podhalański Wtorek, 29 października 2019

Dziennikarka Smoglab.pl Katarzyna Kojzar bardzo trafnie podsumowała, aż nie sposób zacytować –

Tymczasem jeśli ktoś mieszka przy rzece, niech ma się na baczności. Może niedługo i do was dotrą zwierzęta ze swoimi wiadrami wypełnionymi czarną mazią i zanieczyszczą wam okolicę.

Strach myśleć, co później wpadnie bobrom do głowy.

Źródło Smoglab.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 190

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Komentarze do wątków
0 Odpowiedzi do wątków
0 Obserwujący
 
Najczęstsze reakcje komentarza
Najgorętszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Irena Najnowsze komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Gość
Irena

Po prostu szlak mnie trafia z bezradności…Pisowski prymityw chce koniecznie zostać bandytom i mordercom niewinnych zwierząt.Ta władza jest chora z nienawisci do wszystkiego ,nawet przyrody…

Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów