fbpx

W PiSie totalnie odlecieli. 1643 loty HEAD, kręcili filmy o sobie, zapraszali gości. Rekordzistą A. Duda- 642 loty. Skromność i pokora?


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

olitycy Pis traktują polskie państwo jak prywatne przedsiębiorstwo do spełniania ich potrzeb. Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej. Andrzej Duda podróżował 642 razy tym wielokrotnie do Juraty. Prawie wszystkie przy statusie HEAD. Kuchciński tłumaczył swoje loty spotkaniami, a z kim w Juracie mógł spotykać się prezydent?

Dziennikarze TVN24 i magazynu Czarno na białym otrzymali zestawienie stworzone przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, której zadaniem jest monitorowanie lotów najważniejszych osób w państwie.

Dokument ten ujawnia, że w okresie od XI 2015 do VIII 2019 odbyły się 1643 loty. Przypomnijmy zgodnie z polskim prawem z samolotów o statusie HEAD mogą korzystać cztery najważniejsze osoby w państwie. Jednak nie wszystkie wyszczególnione pozycje lotów mają przyporządkowane nazwiska naszych ViPów. W tej grupie znalały sie jeszcze 109 lotów liniowych, oraz loty zagranicznych gości.

  • minimum 83 loty zaliczył marszałek Stanisław Karczewski
  • minimum 164 marszałek Marek Kuchcińśki
  • minimum 245 premier Beata Szydło
  • minimum 375 premier Morawiecki
  • minimum 624 Andrzej Duda

To scenariusz na dobrą komedię wzięty jeden do jednego życia naszych polityków.

Opisywane przez dziennikarzy TVN wydarzenia i przygody Mateusz Morawieckiego na planie filmowym to scenariusz na dobrą komedię.

Tuż po rozpoczęciu zdjęć do filmu z amerykańskim dziennikarzem Peterem Greenbergiem. “The Royal Tour” zdjęcia musiały być natychmiast przerwane z powodu afery KNF. Przypomnijmy jak opisywała to Gazeta Wyborcza. “przewodniczący KNF Marek Chrzanowski, zaufany człowiek Morawieckiego, miał zaoferować biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu przychylność w zamian za 40 mln złotych.

Papież Franciszek wykreślił “czerwoną zarazę” z nominacji kardynalskich, a nominował przyjaciela osób LGBT.

Pokazuje sie na chwile w Warszawie, silniki w samolocie ledwo ostygły a premier znowu leci grać w filmie, kiedy cała Polska czeka na jego decyzje w sprawie Chrzanowskiego. Wszystkie loty Premiera maja status HEAD, czyli jeden samolot gotowy drugi czeka awaryjnie.

Premier nie miał czasu zajmować się rozwiązywaniem problemów w państwie bo pozował do ujęć w wojskowym samolocie CASA. Nie były to krótkie ujęcia gdyż samolot wg dokumentów pokonał trasę z Krakowa do Lęborka, a potem z Lęborka do Warszawy.

Minister Holandii po rozmowie z Ziobro złożył ostry raport. Przez Ziobrę Polska straci dotacje z Unii. Sprawa jest poważna.

Następnego dnia tj 14 listopada 2018 rządowy Embraer zabrał szefa rządu z Warszawy do Gdańska. A stamtąd kolumna Służby Ochrony Państwa pomknęła do Malborka. Mateusz Morawiecki pokazał Peterowi Greenbergowi m.in. zamek.  Po zakończeniu zdjęć Morawiecki odleciał z Gdańska do Warszawy. 

Film zrealizowany we współpracy z Polską Fundacją Narodową. Realizatorem cyklu “The Royal Tour” jest amerykański dziennikarz Peter Greenberg. w którym realizator pokazuje atrakcje turystyczne różnych krajów, a jego przewodnikami są przedstawiciele najwyższych władz. 
Architecture in Warsaw–Web Extra of Poland: The Royal Tour

Apel Prezydent Dutkiewicz- 13 października postawmy tamę zorganizowanemu niszczeniu …

Ping Pong with the Prime Minister of Poland–Web Extra of Poland: The Royal Tour

Odwołanie Kuchcińskiego za 164 loty to było niewiele znaczące wydarzenie na tle pozostałych podniebnych wojaży. W takim razie czy i tym razem ktoś będzie zmuszony do dymisji ?

Tusk rzekomo miał stracić miliardy na vat, Morawiecki lekką ręką oddał 217 mld amerykanom, rezygnując z podatku cyfrowego. To wygląda jak działanie na szkodę państwa.

Apelowalibyśmy o poświęcenie tej samej uwagi lotom poprzedniej ekipy mówił rzecznik Pis podczas dymisji marszałka Kuchcińskiego. Mam wrażenie że politycy PiS biorą z PO wszytko to co najgorsze i wykonują to mnożąc wszystko po kilka razy. A wszytko tylko po to żeby później powiedzieć “Apelowalibyśmy o poświęcenie tej samej uwagi” Jeżeli to jest złe to dlaczego robicie tak samo, albo jeszcze gorzej?

Źródło TVN24 i Magazyn Czarno Na Białym


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
onek
onek
4 lat temu

im sie to nalezy przeciez są nadludzmi

Grozka
Grozka
4 lat temu

Piszecie w artykule o rezygnacji z podatku cyfrowego dla USA pisząc o kwocie 217mld. Tak naprawdę kwota ta opiewała na 217mln złotych. Ja rozumiem, że i te 217mln to dużo ale chyba jest znaczna różnica tymbardziej patrząc na nasz budżet między 217mln a 217mld? Mam nadzieję, że to czyiś błąd a nie celowe działanie więc proszę o poprawienie.

blady.jacek
blady.jacek
4 lat temu

Całkiem fajnie zrobione 🙂

max
max
4 lat temu

Historyjka stworzona pod głupiutkie lemingi jak każdy kłamliwy mem – powinno sie takie szkalowanie i pisanie kłamstw ścigać, ale nie maja być wolne łgarskie media 😉