fbpx

Wałęsa dobitnie o porażce Szydło, inni dołączają. W PiS zaniemówili.


Flickr ilustracja
Subksrybuj nas na Google News

Wczoraj wieczorem stosunkiem głosów 34 na nie 19 na tak Beata Szydło została po raz drugi upokorzona w UE, po raz drugi jeszcze większa przewaga głosów nie w pierwszym podejściu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w nowym Parlamencie Europejskim. Nie pomogły zabiegi dyplomatyczne samego Jarosława Kaczyńskiego, który spotkał się z delegatem kanclerz Merkel. Pielgrzymka na Jasna Górę połowy rządu też nie pomogła.

Lech wałęsa w swoim wpisie zaznaczył –

Polityk który nie przestrzega oraz lekceważy unijne prawo i symbole nie może pełnić kierowniczych funkcji w strukturach UE. Taka jest unijna sprawiedliwość.

Historia zapamięta panią Beatę Szydło jako Premiera RP za którego rządów złamano Konstytucję ,zasady praworządności i trójpodziału władzy w Polsce. Ta porażka jej „się należała”.

Na tępa politykę PIS „obojętnie kto ,byle nie Timmermans” ,PE odpowiedział : „Obojętnie kto ,byle nie Szydło”. To koniec jej uczestnictwa w „szaleństwie brukselskich elit”.

Odpowiedź Beaty Szydło

– Jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali, dla której wartości, te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne – powiedziała po przegranym głosowaniu Beata Szydło.

– Zawsze w swojej pracy, czy to będąc premierem RP, czy pełniąc funkcję w lokalnych władzach w mojej gminie, czy będąc posłem na Sejm RP, czy też będąc tu w PE, kiedy miałam zaszczyt reprezentować w debacie mój kraj, Polskę, zawsze na sercu leżały mi te wartości – dodała.

Najciekawsze pozostałe komentarze

Beata Mazurek Vendetta za utrącenie kandydatury Timmermansa na stanowisko szefa Komisji Europejskiej dalej trwa – ogłosiła po ogłoszeniu wyników głosowania Beata Mazurek, a przez media społecznościowe przelała się fala komentarzy.

Oczekujemy, że przyszła szefowa KE zadba o przestrzeganie zasad w PE wobec wszystkich krajów i odrzuci ideologię. A o tym jak zagłosujemy zadecydujemy podczas dzisiejszego posiedzenia .

Piotr Beniuszys Słucham wypowiedzi pani @BeataSzydlo po porażce w głosowaniu w PE i się martwię. Mówi ona bowiem, że niegłosowanie na nią jest naruszeniem wartości. Stąd już tylko krok do uznania, że każdy wyborca polski, który nie głosuje na PiS, narusza wartości i musi ponieść konsekwencje.

Tomasz Lis Beata idzie na maxa. Pierwszy set 1:27, drugi 21-27, trzeci 19-34. PiS- owcy, oszukaliście Polaków. Nie wysłaliście do Europy silnej drużyny, ale pogardzaną marną ekipę z politycznego marginesu. Wiarygodność = zero. Jeszcze coś – ciąg dalszy nastąpi.

Leszek Miller – Szydło została zgłoszona na szefową komisji w przekonaniu, że poprą ją liberałowie, a w zamian PiS zagłosuje w całości za U. von der Leyen. Tymczasem ich poseł powiedział, że poprą każdego innego z grupy EKR. Gdyby dziś została zgłoszona Rafalska miałaby duże szanse.

Łukasz Warzecha. “No i z Beatą Szydło mamy nową wersję “27 do 1″. Po co to było – nie wiem. To znaczy wiem, ale z punktu pragmatycznego rozgrywania interesu Polski – kompletnie bez sensu” – pisze publicysta na Twitterze.

Katrin Langensiepen, niemiecka europosłanka z frakcji “Zielonych”, stwierdza, że “nie można głosować na niedemokratycznych kandydatów”, 

“Odnówmy Europę” pisze, że głosownie przeciwko kandydaturze Szydło było “potwierdzeniem zobowiązania, by nie popierać kandydatów z partii podważających rządy prawa, demokracje i prawa podstawowe”.

Zdzisław Krasnodębski Kolejne złamanie reguł i zasad przyzwoitości

Bartosz Arlukowicz Ale po co robić to sobie drugi raz?

Tomasz Poręba Ci, którzy najgłośniej krzyczą o praworządności i wolności, ostentacyjnie, z buta, łamią demokratyczne zasady wyboru na stanowiska w PE, wskazanych przez grupy polityczne osób. Tak dziś wygląda tzw. europejska demokracja. Hipokryzja, podwójne standardy i zero złudzeń.


Waldemar Kuczyński Jakże się cieszę, że nie wybrano tej paskudnej pisowskiej wydmuszki, Beaty Szydło, na funkcję w PE. To wstyd, że Polacy ją tam wybrali, ją która tyle głupich i podłych słów wypowiedziała o Unii nie wiedząc nawet kiedy Polska do niej wstąpiła.


Krystyna Pawłowicz Inne moje PRAWNE wypowiedzi nt unijnych PATOLOGII ,które należy przemyśleć i uzdrawiać zawarte są w : K.Pawłowicz „Bez cenzury.O prawie i Unii Europejskie”.Rozmawiał Łukasz Żygadło”,Wyd.Bollinari 2015 r Czytajcie Państwo,trzeba w UE bronić Polski RAWNYMI argumentami,NIE do zbicia

Michał Dworczyk (TVN24) Beata Szydło przegrała głosowanie w europarlamencie w wyniku wojny ideologicznej, jak dodał, na byłą premier nie chcieli oddać głosu “lewicowi bądź lewaccy politycy, pomimo ustaleń z szefami ich partii”.

Pozostali politycy PiS zaniemówili.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
a Lex
a Lex
4 lat temu

Dostała w prawy policzek , nadstawiła lewy , a liść był solidniejszy . To nie Polska tam w parlamencie nie ma wiekszości PiSsssss.