fbpx

Walkę z koronawirusem zaczęli od przyznania sobie nagród. Rzecznik MZ; “nie oni będą mnie rozliczać”.


6
Subksrybuj nas na Google News

Kontrole posłów opozycji w ministerstwach przynoszą efekty Poseł Joński i Szczerba ujawnili, że urzędnicy ministerstwa zdrowia przyznali sobie bardzo wysokie nagrody jeszcze na początku pandemii.

Mieli dostać po 25-30 tys. zł brutto. 

Rzecznik prasowy Szumowskiego dostaje jednorazową nagrodę w kwocie na jaką ratownik medyczny pracuje pół roku. Każdego dnia ryzykuje swoim zdrowiem i życiem. Transportuje zarażonych. W masce i kombinezonie. Zamknięty w karetce. Odbijając się od szpitala do szpitala. Bo miejsc brak! – porównał pracę urzędników i medyków wzburzony poseł Michał Szczerba

Kiedy ratownicy medyczni transportujący chorych na COVID-19, diagności, pielęgniarki i lekarze z oddziałów zakaźnych i szpitali jednoimiennych dostali jednorazowe nagrody ‘na poziomie dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto? Pensja dyrektorska w MZ to ok. 13 tys.” – napisał na Twitterze.

Zmarnowane pół roku na walkę z koronawirusem

Jedno jest pewne – rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd premiera Morawieckiego oszukał Polaków. Rząd premiera Morawieckiego zmarnował sześć miesięcy na to, żeby Polskę przygotować na drugą falę. Zamiast przygotować Polaków, oszukiwał ich mówiąc, że wygraliśmy z koronawirusem – ocenił Joński.

Gdzie są ministrowie i urzędnicy ? Parking pusty

Dziś piątek , wygląda na to że posłowie nakryli pracowników ministerstwa na przedłożonym weekendzie.

Minister Andruszkiewicz odpowiada

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie ma sobie nic do zarzucenia, twierdzi że swoja parce wykonuje sumiennie i uczciwie. Przypomniał ze codziennie wychodzi do dziennikarzy, aby poddać aktualny komunikat o ilości zakażonych.

To, że panowie posłowie nikogo nie zauważyli, to znaczy, że wszyscy są w pracy. Tu nikt nie będzie ceremonii powitalnych (organizował -red.) dla dwóch panów posłów, którzy się przechadzają co jakiś czas po mieście i odwiedzają Ministerstwo Zdrowia, przepraszam za ten zwrot, trochę żeby się wylansować w mediach – powiedział.

Twierdził, że wszyscy byli bardzo zajęci dlatego kontrolujący posłowie nikogo nie zauważyli. – Jeżeli panowie posłowie nie zobaczyli strategii, to może za bardzo swoim Twitterem się zajmują, a nie zajmują się innymi stronami dostępnymi w sieci, nie zajmują się oglądaniem konferencji prasowych innych niż tylko swoich – odpowiadał na zarzuty rzecznik ministerstwa zdrowia .

Joński: żądamy, aby wszystkie nagrody zostały zwrócone

– Żądamy, aby wszystkie nagrody, które otrzymali urzędnicy za ten okres walki z pandemią, zostały zwrócone – powiedział natomiast poseł Joński. 

– To są nagrody po 25-30 tysięcy złotych na kadrę zarządzającą tym Ministerstwem Zdrowia tak na dobrą sprawę za nic, a ludzie, którzy na co dzień pracują i ratują ludzkie życie, nie mają odpowiedniego nawet sprzętu, bo takiego sprzętu im nie dostarczono – ocenił. 

Joński mówił, że o godzinie 9 żadnego ministra w resorcie nie było. – Pani dyrektor generalna przyjechała i spotkała się z nami po godzinie 9 – dodał.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments