fbpx

Wiemy czyje nazwisko jest w kopercie !!! To Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania rywalem Kidawy-Błońskiej


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] N [/boombox_dropcap]

azwisko kontrkandydata dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej było najpilniej strzeżoną tajemnicą Po.  Wiadomo było tylko tyle, że jego lub jej nazwisko znajduje się w kopercie, która nadeszła we wtorek wieczorem…

– Ja nie złożyłem oferty do koperty. Ale cieszę się, bo jeśli było założenie, że do 14 grudnia próbujemy zaangażować wyborców i rzesze członków PO w to, kto pokona Andrzeja Dudę w wyborach, to prawybory dzięki tej kopercie nabierają optymistycznych barw. Może że to będzie kilka tygodni wymiany zdań między Małgorzatą Kidawą-Błońską, a tą osobą w kopercie, co pozwoli zbudować Koalicji lepszą ofertę dla wyborców 

– stwierdził poseł KO Paweł Poncyljusz na antenie TOK FM.

– Każda koperta z nazwiskiem jest pożądana. A wbrew temu, co mówią, to jest partia demokratyczna i nawet kandydat terenowy mógł się zgłosić – w Wywiadzie Politycznym powiedział Paweł Poncyljusz 

Tym “terenowym kandydatem” jest Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Prawybory w Platformie Obywatelskiej jednak się odbędą, bo jak mówili w środę w ciągu dnia Grzegorz Schetyna i Rafał Grupiński, znalazł się kontrkandydat dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Nie chcieli zdradzać jego nazwiska. Po południu kontrkandydat się ujawnił. To prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

,,Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty” – napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak. 

Sprawę kontrkandydata w prawyborach komentował sam Schetyna. – Został zgłoszony we wtorek wieczorem, w zamkniętej kopercie. Nie wiem, czyje nazwisko jest w środku – przyznał na antenie Polsatu. Koperta trafiła na biurko Rafała Grupińskiego – poseł odpowiada za kształt prawyborów na opozycji.

Według informacji RMF Grzegorz Schetyna miał kazać zamknąć kopertę z nazwiskiem kontrkandydata w sejfie. Politycy Platformy mieli się naśmiewać, że “lider PO tak bardzo chce przeprowadzić fikcyjne prawybory, że wyszedł kabaret, który mu tylko zaszkodzi”.

Lider PO Grzegorz Schetyna przekonuje, że jeśli druga kandydatura spełni wszystkie wymogi formalne – będą partyjne prawybory.

Platforma Obywatelska na konwencji partyjnej 14 grudnia wybierze kandydata na prezydenta Polski. Następnie tę osobę mają zatwierdzić inne ugrupowania w skład Koalicji Obywatelskiej.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments