fbpx

Wpadka mediów narodowych. Rozkręcili aferę Brejzy, w której podejrzani są działacze PiS.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] Ś [/boombox_dropcap]

ledztwo w tzw. aferze fakturowej w Inowrocławiu trwa już drugi rok. Przed nadchodzącymi wyborami CBA postanowiło przypomnieć sobie o sprawie i w ubiegłą środę wkroczyli do około trzydziestu miejsc. W sprawie już szesnaście osób usłyszało zarzuty.

W mediach narodowych trwa nagonka na posła Brejzę któremu, przypisano aferę hejtowania działaczy PiS. Jednocześnie pomawia się jego ojca będącego prezydentem Inowrocławia i przypisuje mu się współsprawstwo w tzw. aferze fakturowej, którą on sam zgłosił na policje i przedstawił dowody. Prezydent Ryszard Brejza pełni swoją funkcję już 17 lat.

Nalot CBA. Pozorne działania, po dwóch latach od wybuchu afery, konfiskują telefony dzieciom byłej dyrektorki

Po dwóch latach od wybuchu afery, tuż przed nadchodzącymi wyborami CBA weszło do Ratusza, do współpracowników Prezydenta Inowrocławia, nawet do byłych współpracowników syna prezydenta aktualnego Posła PO Krzysztofa Brejzy.

O szóstej rano zapukali też do mieszkania Magdaleny Łośko, byłej szefowej biura poselskiego Krzysztofa Brejzy. Z jej mieszkania zostały zabrane prywatne laptopy, telefony córek, zdjęcia rodzinne. Ciekawe co można znaleźć w telefonach dzieci po dwóch latach od wybuchu tej afery ?  

Dzieci byłej dyrektorki biura poselskiego Krzysztofa Brejzy, mają zatrzymane komórki i komputery przez CBA.

Naga prawda nie zawsze musi być piękna

Tymczasem okazuje się że, prawda wygląda inaczej i nagłośnienie tej afery nie wyjdzie PiS-owi na dobre. Dwa lata temu kiedy wybuchła afera Szefową Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Inowrocławiu była wtedy Agnieszka Ch. Pełnego nazwiska nie podajemy ponieważ jest ona podejrzana o wyłudzenie ponad 250 tys. złotych. Jak donosiły wiadomości wp.pl w sumie ma 80 zarzutów.

To działaczka Pis która, pojawiła sie w Inowrocławiu z Kruszwicy gdzie podwładną byłego wiceburmistrza Mikołaja Bogdanowicza. Mikołaj Bogdanowicz obecnie jest wojewodą kujawsko-pomorskim. 

Druga osoba zamieszana w fere fakturową to restauratorka Małgorzata S., która kiedyś była kandydatką z listy PiS do Parlamentu Europejskiego. 

Sprawa została zgłoszona dwa lata temu przez Prezydenta Ryszarda Brejzę.

Śledztwo trwa już dwa lata, są już zarzuty , ale sprawa w dalszym ciągu nie trafia do sądu. Wygląda na to że CBA, szuka jakiś haków, nawet zabierając telefony ośmioletni-mim córkom byłej dyrektorki Krzysztofa Brejzy – syna prezydenta.

– Żyjemy już w Polsce, w której istotne jest nie to, czy doszło do jakiegoś przestępstwa czy nie, tylko najbardziej istotne jest to, kto dokonuje takiego zgłoszenia: czy to jest nasz człowiek, czy to nie jest nasz człowiek – stwierdza Ryszard Brejza dla TVN24.

Afera fakturowa czyli hejtowanie zdaniem członka PiS, aktualnego kandydata w nadchodzących wyborach.

Tak naprawdę z aferą fakturową chodzi o to, że poseł Krzysztof Brejza zorganizował wydział “propagandy obywatelskiej”, my tak to nazywamy w Inowrocławiu, wydział propagandy, który zajmował się hejtowaniem między innymi – twierdzi Ireneusz Stachowiak

To bardzo przewrotna teoria którą bardzo ciężko logicznie uzasadnić. Widocznie najważniejszy jest tylko przekaz do mediów narodowych i odkręcenie kota ogonem.

CBA poinformowało przez swojego rzecznika, że w śledztwie nie ma w ogóle wątku “hejtowania”. – (Śledztwo) dotyczy wprowadzenia do obiegu fałszywych faktur – podkreśla Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

– Robi się to wszystko, by przykryć sprawę Piebiaka kłamstwami na temat Brejzy, manipulacjami – komentuje sam Krzysztof Brejza.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments