fbpx

Wymachiwanie szabelką to nie współczesna polityka. Trump wyśmiewany przez najważniejszych polityków na świecie. USA straciło autorytet światowego mediatora.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] G [/boombox_dropcap]

łowy państw nie tylko europejskich wyśmiewają się z polityki Trumpa i jego samego. Do tego dochodzą jego problemy z wytłumaczeniem się z pomocy w wygranych wyborach ze strony służb rosyjskich. USA traci wiarygodność i status przewodnika na świecie.

Polityka Trumpa “najpierw Ameryka” może okazać się dla USA utrata dotyczasowego stausu żadarma światowego z którego zdaniem wszytscy sie do tej pory liczyli.

Jego wypowiedzi są wyśmiewane, kpią z niego światowi przywódcy państw. Nie ma już co mówić o jakimkolwiek autorytecie. Teraz przyszły inne czasy i bardziej ceni się przyjaźń i współpracę niż politykę uderzania pięścią w pusty stół.

Polityka Trumpa grozi załamaniem dotychczasowego porządku na świecie. Sojusze militarne wiszą na włosku.

Jeżeli teraz wystąpiłaby potrzeba solidarnego uderzenia w jakiegoś hipotetycznego agresora to dzięki polityce Trumpa i polityce dobrej zmiany w Polsce taka solidarność NATO mogłaby sie rozpaść do końca. Świat stał się bardziej niebezpieczny przez nacjonalistyczne zapędy niektórych przywódców.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział przed rozpoczęciem szczytu NATO, że zdaje sobie sprawę, iż jego uwaga o “śmierci mózgowej” Sojuszu zirytowała wielu partnerów, ale on nie zmienił zdania. Uważa, że NATO musi ustalić, jakie są jego podstawowe cele.

Powinniśmy podjąć – bez naiwności – dialog z Rosją, aby zredukować ryzyko konfliktu – powiedział Macron, ale zastrzegł, że warunkiem wstępnym do nawiązania takiego dialogu “są postępy” w rozwiązywaniu konfliktu między Rosją i Ukrainą.

Trump stracił autorytet przywódcy światowego

Grupa liderów, w tym premier Kanady Justin Trudeau, francuski prezydent Emmanuel Macron i brytyjski premier Boris Johnson, zostali nieświadomie sfilmowani, jakoby dyskutowali o Trumpie w londyńskim pałacu Buckingham we wtorek wieczorem, chociaż jego nazwisko prezydenta nigdy nie zostało wspomniane.

Zapytany o incydent, Trump powiedział dziennikarzom, że Trudeau był „dwulicowy” i że „wezwał go” z uwagi na fakt, że Kanada nie wydaje 2 procent swojego PKB na obronę, cel, który USA nalegają na każde NATO członek spotyka się.

Trump później wycofał się z planowanej konferencji prasowej bez podania przyczyny, co doprowadziło media do spekulacji, że jest zdenerwowany tym, że jest przedmiotem ośmieszenia.

Każde zdjęcie z Trumpem wywołuje ośmieszające komentarze

Trump okrążony

“Pomimo przejściowych zawirowań nasza przyjaźń północnoatlantycka musi trwać” – napisał w swoim stylu na Twitterze Tusk i dorzucił zdjęcie ze szczytu NATO, na którym widzimy go stojącego za Trumpem i składającego rękę w pistolet.

Z przykrością się na to wszystko patrzy. Świat się zmienia najważniejsze są przyjaźnie i spokojne robienie interesów. Wymachiwanie szabelka to przeszłość


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments