fbpx

Zdrojewski, Budka może Siemoniak? Kto może zastąpić Schetynę? Czy mamy znowu śpiewać nic się nie stało?


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] S [/boombox_dropcap]

ędzia suweren odgwizdał koniec “dwumeczu” jak określał Schetyna starcie z Pisem po przegranych wyborach do parlamentu. PiS wygrał wybory bo ludzie mówią, że oni dotrzymują obietnic.

Wydawało się że PiS nie może wygrać wyborów do Parlamentu Europejskiego, wcześniej było nie do pomyślenia, że Komorowski może przegrać wybory z Dudą. Twierdzono, że musiałby pijany przejechać zakonnicę na pasach. Nie przejechał żadnej zakonnicy a jego kampania nie różniła się niczym od dwóch kolejnych, też przegranych.

Do trzech razy sztuka ? A może będzie czwarty ?

Trzecie wybory przegrane z tym samym kierownictwem partii, to bardzo rzadko spotykana sytuacja w krajach o wysokim standardzie demokracji. Grzegorz Schetyna od kilku już lat przoduje w rankingach najbardziej nielubianego polityka w Polsce. Pomimo to wewnątrz partii znajduje na tyle dużo zwolenników, aby utrzymać się na stanowisku szefa partii. Dla przeciętnego człowieka to nielogiczne.

Akcja “LI(ść)CZYMY GŁOSY” – Lotna Brygada Opozycji przychodzi z “pomocą” PiS, dosypują brakujące głosy.

Pis ma pancernego Mariana, a Platforma pancernego Grzegorza.

Dla przypomnienia, Schetyna przegrał we Wrocławiu z szeregową posłanką PiS. Nie zwalajmy wszystkiego na media rządowe bo na Węgrzech jest gorsza sytuacja, a samorządowcy z Budapesztu przejęli władzę w mieście. Może my też musimy stracić wszystko aby się czegoś wreszcie nauczyć.

Jak słyszę te bzdury o tym że trzeba zaczekać do wyborów w platformie to nie chce się tego słuchać. To nie jest nieusuwalny pancerny Marian szef NIK

Kidawa-Błońska też nie porwała tłumów. Jak miała to zrobić, jak jej przemówienia były bardzo dalekie od ideałów. Zapominała programu, a prawie wszystkie przemówienia czytane były z kartki. Internet jest bezlitosny i natychmiast wyłapuje takie rzeczy. Nie widziałem ani Dudy ani prezesa prezesów czytającego z kartki. Nie widzę tutaj możliwości dalszego inwestowania w Panią Małgorzatę bo raczej więcej się nie wyciśnie, a dwa razy lepiej nie wchodzić do tej samej rzeki.

Kogo nie lubimy najbardziej ?

Najwyższy brak zaufania do polityków notuje Janusz Korwin-Mikke z wynikiem 73,8 proc. Na kolejnych miejscach podium znajdują się: Grzegorz Schetyna – 56,9 proc. i Zbigniew Ziobro – 55,5 proc. nieufności.

Kogo byśmy chcieli widzieć jako szefa największej partii opozycyjnej ?

Hermeliński o protestach wyborczych PiS: Niezasadne z powodu braku przedstawionych dowodów.

– 38,8 proc. stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat. Kolejne wskazanie to Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem 26,2 proc. badanych była kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera byłaby najlepszym szefem PO. Na drugim miejscu uplasował się Borys Budka, którego w tej roli widzi 14,7 proc. badanych. Obecny lider Platformy znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 7,4 proc. Mniejsze poparcie uzyskali Joanna Mucha (6,9 proc.) oraz Tomasz Siemoniak – 6 proc. Sondażu Instytutu Pollster dla „SE”

Bogdan Zdrojewski, co jakiś czas też pojawia się na liście pretendentów na fotel szefa Platformy.

To bardzo poważna kandydatura, myślę że bardzo trudny i rzeczowy przeciwnik dla PiSu. Były Prezydent Wrocławia, senator IV i X kadencji, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, od 2006 do 2007 przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Od 2007 do 2014 minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Nie da się ukryć, że w każdym elemencie była jakaś wada, coś zgrzytało. Sama kampania była oparta na indywidualnych aktywnościach kandydatów. Wsparcie partii dla nich było, moim zdaniem, niewystarczające. Kampania KO była wizerunkowo mało interesująca i, według mnie, nieskuteczna – mówi Bogdan Zdrojewski

I dodaje – – Prawda jest taka, że wszyscy zyskali w tych wyborach, tylko nie my. PiS ma większość, Lewica i Korwin-Mikke weszli do parlamentu, a PSL zrobiło bardzo dobry wynik, powyżej oczekiwań. Tylko my straciliśmy. To się samo komentuje.

– Grzegorz jest na tyle doświadczonym politykiem, że powinien dziś wiedzieć, jaką decyzję trzeba podjąć.

Trzeba przeprowadzić nie tylko poważny remont w zakresie personaliów, ale także wyprostować wszystko to co w ostatnim czasie wpadło w taki zamęt – powiedział Zdrojewski w TVN24

Borys Budka wiceszef PO – to jedyny kandydat, który już dziś zgłasza gotowość do przejęcia przywództwa.

…”Platforma potrzebuje zmian. Platforma potrzebuje aby z nową energia wejść w kampanie Prezydencką”…

Borys Budka wygrał proces w trybie wyborczym z TVP

Borys Budka jest jednym z naturalnych kandydatów na przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej – powiedział Grzegorz Schetyna.

Borys Budka jest bardzo sprawnym, bardzo energicznym politykiem i jest naturalnym kandydatem na szefa klubu – ocenił Krzysztof Brejza, a o wyborze nowego szefa w PO powiedział – Przed nami cała dyskusja na ten temat: dwa miesiące debaty i wybory przewodniczącego. Upływa kadencja, wszystko zgodnie z kalendarzem – powiedział Brejza.

Ja uważam że wybory w Platformie powinny się odbyć wcześniej niż później, przed nami kampania prezydencka, jak widzimy kampania prezydenta Dudy już trwa – powiedziała Hanna Zdanowska Prezydent Łodzi.

Jestem przekonany, że Platforma potrzebuje zmian, a ja sam jestem przygotowany do tego by jeśli będę miał taki mandat zaufania od koleżanek i kolegów podjąć sie tej roli – odpowiedział wiceszef PO na pytanie o zmiany na stanowisku szefa partii.

Nie sądzę aby nowi parlamentarzyści długo milczeli w kwestii przywództwa w PO. Schetyna zawsze odpowiada tak samo, najpierw zróbmy to i tamto a potem będziemy rozmawiać. Taka taktyka może się nie sprawdzić przy nowych posłach.

Takich parlamentarzystów jest kilkudziesięciu, m.in. dawnych posłów SLD i PiS, b. europosłów, b. senatorów lub osób niezwiązanych wcześniej bezpośrednio z polityką, jak np. dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, aktorka Klaudia Jachira, b. szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek czy działacze społeczni: Joanna Jaśkowiak i Franciszek Sterczewski.

Na facebooku powstała grupa Budka na szefa PO


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments