fbpx

Andrzej Duda ośmieszony przez Spychalskiego! “Fake news jako dowód?”


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Internet huczy w świąteczną niedzielę w związku z postem, który Andrzej Duda umieścił na Twitterze. Prezydent pomylił słowo “insurekcja” z “rezurekcją”. Doradca prędko pospieszył z pomocą i udostępnił wszystkim “niedowiarkom”, że w słowniku “rezurekcja” oznacza również “powstanie zbrojne”. Problem w tym, że to słownik do gier i kiedy wejdziemy na stronę internetową tego słownika i wpiszemy słowo “rezurekcja”, wyjaśnienie pozostaje tylko jedno – katolicka, uroczysta msza wielkanocna z procesją”. O co więc chodzi?

Andrzej Duda napisał dziś: Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego – rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemsłowo część Górnego Śląska. „ Tobie Polsko” – czym wywołał wielkie poruszenie w sieci.

Błażej Spychalski, doradca Andrzeja Dudy postanowił pomóc Szefowi i udostępnił screen, który ma udowadniać, że Prezydent jednak się nie pomylił – napisał pewny siebie Spychalski. – Niby nazwisko jakoś zobowiązuje, ale jednak jak widać nie zawsze. Polecam najpierw sprawdzić, a następnie „produkować” mądrości.

Problem w tym, że gdy wejdziemy na stronę internetową słownika, który rekomenduje Spychalski, nie znajdziemy tam wyjaśnienia, które umieścił na swoim zdjęciu.

Oświadczenie Dudy: “Macie rację, ale….”

Oczywiście, macie rację: III Powstanie Śląskie to była insurekcja, która doprowadziła do „rezurekcji” Górnego Śląska dla Rzeczypospolitej (dla dociekliwych: resurrectio – zmartwychwstanie). I dzisiaj właśnie jest 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Chwała Bohaterom! – odpisał Prezydent na zarzuty.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nowy
Nowy
8 miesięcy temu

Może już najwyższy czas iść do szkoły, albo używać polskich wyrazów których znaczenie się zna.