fbpx

Atak wściekłej Szydło na Unię! “Działają na rzecz Putina”


2 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Beata Szydło słynie z haseł prostych, nie mających najmniejszego pokrycia w rzeczywistości. Tym razem była premier gorzko skomentowała rezolucję Parlamentu Europejskiego, który wezwał dziś Komisję Europejską, by nie aprobowała krajowych planów odbudowy Polski i Węgier. Europosłowie argumentowali, że kraje te nie wykonały niektórych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE. “Walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina!” – skomentowała rezolucję na Twitterze europosłanka PiS, powołując się na “bezinteresowną pomoc Polski dla walczącej Ukrainy”.

Za przyjęciem rezolucji głosowało 426 posłów; 133 było przeciw; 37 wstrzymało się od głosu.

W przegłosowanym dokumencie eurodeputowani wyrazili zadowolenie, że francuska prezydencja w Radzie UE wznowiła przeprowadzanie wysłuchań na mocy art. 7 ust. 1 Traktatu. Wezwali Radę do zademonstrowania “prawdziwego zaangażowania” i poczynienia “znaczących postępów” w celu ochrony wartości europejskich. Podkreślili, że “niewdrożenie przez Węgry i Polskę licznych wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jest niedopuszczalne”.

Zdaniem PE “Komisja musi się bardziej postarać”, bo choć w kwietniu rozpoczęła formalną procedurę przeciwko Węgrom na podstawie mechanizmu warunkowości (tzw. mechanizm pieniądze za praworządność), to nie wszczęła procedury przeciwko Polsce.

Europosłowie wezwali KE i Radę do powstrzymania się od zatwierdzania KPO Węgier i Polski w ramach Instrumentu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Powinno – ich zdaniem – nastąpić to dopiero wtedy, gdy oba państwa w pełni zastosują się do wszystkich zaleceń Semestru Europejskiego w dziedzinie praworządności i dopiero po wdrożeniu wszystkich stosownych wyroków.

Rezolucję skomentowała na Twitterze była premier, a obecnie europosłanka PiS, Beata Szydło.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PIS już dawno stanąłby przed Trybunałem Stanu
PIS już dawno stanąłby przed Trybunałem Stanu
10 miesięcy temu

Działania jej rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego zostały przez Parlament Europejski w rezolucji z 13 kwietnia 2016 uznane za prowadzące „do faktycznego paraliżu Trybunału Konstytucyjnego, a tym samym do zagrożenia dla demokracji, praw człowieka i praworządności w Polsce”. W dokumencie tym PE wezwał polskie władze do wykonania przygotowanych przez Komisję Wenecką zaleceń. Szydło nie wprowadzaj w błąd i nie oszukuj wyborców tylko przyznaj szczerze że Unia Europejska sprawiła ci tęgie lanie i doprowadziła do dymisji twojego rządu i upokorzenia. Jak ci nie wstyd, mogło się skończyć postawieniem rządu Szydło przed Trybunałem Stanu. Nawet pomimo tego PIS… Czytaj więcej »

Nagroda Nobla za podżeganie do wojny ?
Nagroda Nobla za podżeganie do wojny ?
10 miesięcy temu

Na rzecz Putina działa PIS świadczą o tym wszystkie znaki na ziemi i niebie i nie ma co do tego najmniejszych złudzeń i wątpliwości. Kolejna afera korupcyjna ukartowana przez rządowe media z udziałem byłej ambasador USA w Polsce. Cytuję – Była ambasador USA: Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. W rozmowie z mediami Georgette Mosbacher oceniła, że Polsce należy się Pokojowa Nagroda Nobla za postawę wobec wojny na Ukrainie. W marcu Georgette Mosbacher w rozmowie z Interią oceniła, że wiele informacji nt. rzekomej niepraworządności w Polsce to efekt “rosyjskiej dezinformacji”. WOW w Polsce wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni. W tym przypadku słowa ambasador USA są tak samo prawdziwe jak… Czytaj więcej »