fbpx

Atak wściekłej Szydło na Unię! “Działają na rzecz Putina”


2 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Beata Szydło słynie z haseł prostych, nie mających najmniejszego pokrycia w rzeczywistości. Tym razem była premier gorzko skomentowała rezolucję Parlamentu Europejskiego, który wezwał dziś Komisję Europejską, by nie aprobowała krajowych planów odbudowy Polski i Węgier. Europosłowie argumentowali, że kraje te nie wykonały niektórych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE. “Walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina!” – skomentowała rezolucję na Twitterze europosłanka PiS, powołując się na “bezinteresowną pomoc Polski dla walczącej Ukrainy”.

Za przyjęciem rezolucji głosowało 426 posłów; 133 było przeciw; 37 wstrzymało się od głosu.

W przegłosowanym dokumencie eurodeputowani wyrazili zadowolenie, że francuska prezydencja w Radzie UE wznowiła przeprowadzanie wysłuchań na mocy art. 7 ust. 1 Traktatu. Wezwali Radę do zademonstrowania “prawdziwego zaangażowania” i poczynienia “znaczących postępów” w celu ochrony wartości europejskich. Podkreślili, że “niewdrożenie przez Węgry i Polskę licznych wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jest niedopuszczalne”.

Zdaniem PE “Komisja musi się bardziej postarać”, bo choć w kwietniu rozpoczęła formalną procedurę przeciwko Węgrom na podstawie mechanizmu warunkowości (tzw. mechanizm pieniądze za praworządność), to nie wszczęła procedury przeciwko Polsce.

Europosłowie wezwali KE i Radę do powstrzymania się od zatwierdzania KPO Węgier i Polski w ramach Instrumentu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Powinno – ich zdaniem – nastąpić to dopiero wtedy, gdy oba państwa w pełni zastosują się do wszystkich zaleceń Semestru Europejskiego w dziedzinie praworządności i dopiero po wdrożeniu wszystkich stosownych wyroków.

Rezolucję skomentowała na Twitterze była premier, a obecnie europosłanka PiS, Beata Szydło.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PIS już dawno stanąłby przed Trybunałem Stanu
PIS już dawno stanąłby przed Trybunałem Stanu
1 rok temu

Działania jej rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego zostały przez Parlament Europejski w rezolucji z 13 kwietnia 2016 uznane za prowadzące „do faktycznego paraliżu Trybunału Konstytucyjnego, a tym samym do zagrożenia dla demokracji, praw człowieka i praworządności w Polsce”. W dokumencie tym PE wezwał polskie władze do wykonania przygotowanych przez Komisję Wenecką zaleceń. Szydło nie wprowadzaj w błąd i nie oszukuj wyborców tylko przyznaj szczerze że Unia Europejska sprawiła ci tęgie lanie i doprowadziła do dymisji twojego rządu i upokorzenia. Jak ci nie wstyd, mogło się skończyć postawieniem rządu Szydło przed Trybunałem Stanu. Nawet pomimo tego PIS… Czytaj więcej »

Nagroda Nobla za podżeganie do wojny ?
Nagroda Nobla za podżeganie do wojny ?
1 rok temu

Na rzecz Putina działa PIS świadczą o tym wszystkie znaki na ziemi i niebie i nie ma co do tego najmniejszych złudzeń i wątpliwości. Kolejna afera korupcyjna ukartowana przez rządowe media z udziałem byłej ambasador USA w Polsce. Cytuję – Była ambasador USA: Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. W rozmowie z mediami Georgette Mosbacher oceniła, że Polsce należy się Pokojowa Nagroda Nobla za postawę wobec wojny na Ukrainie. W marcu Georgette Mosbacher w rozmowie z Interią oceniła, że wiele informacji nt. rzekomej niepraworządności w Polsce to efekt “rosyjskiej dezinformacji”. WOW w Polsce wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni. W tym przypadku słowa ambasador USA są tak samo prawdziwe jak… Czytaj więcej »