fbpx

Boniek zwolnił Brzęczka?!


1 Udostępnienie

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował na swojej stronie internetowej oraz za pośrednictwem portali społecznościowych, że z dniem 18 stycznia Jerzy Brzęczek kończy pracę jako trener reprezentacji Polski.

Zaskakująca decyzja PZPN

Niespodziewany i szokujący komunikat opatrzony jest jedynie krótką wypowiedzą prezesa PZPN Zbigniewa Bońka: “Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową.” W obecnej chwili nie są znane oficjalne przyczyny pożegnania się z Brzęczkiem. Nie jest podana też informacja o jego następcy. Mimo wszystko pojawiają się opinie, że selekcjoner został zwolniony przez prezesa Bońka. Dziennikarz Weszlo.com, Krzysztof Stanowski za pośrednictwem Twittera stwierdził, że nie jest to dymisja lecz zwolnienie.

Michał Listkiewicz jest w szoku!

Nagła decyzja PZPN o pożegnaniu się z Jerzym Brzęczkiem wstrząsnęła całym środowiskiem piłkarskim. Były prezes PZPN Michał Listkiewicz jest zupełnie zszokowany nagłą decyzją. W wywiadzie dla Onet.pl powiedział: “To nie jakiś żart? Szczerze mówiąc jestem w szoku. Też zwalniałem w przeszłości kilku selekcjonerów, ale nie w tak nagły sposób. Bo przecież pożegnałem Pawła Janasa i Leo Beenhakkera, ale nie w takiej atmosferze. Paweł Janas sam podjął decyzję o tym, że odchodzi. Ze Zbigniewem Bońkiem również się rozstaliśmy, ale wówczas to on sam zrezygnował. Wie pan, trudno mi to skomentować, bo kompletnie nie znam przyczyn.” Listkiewicz przyznaje, że selekcjoner reprezentacji w ostatnich miesiącach “przetrwał najgorętszy okres, kiedy odbywał się w jego kierunku zmasowany atak publiczny. (…) Może były to jakieś przyczyny osobiste selekcjonera” – dodaje.

Kto zastąpi trenera Brzęczka?

Jak wskazuje Michał Listkiewicz, posada selekcjonera reprezentacji Polski jest “łakomym kąskiem” dla każdego trenera. “(…)Nie jest to zespół, z którym trzeba trzy lata ciężko pracować, żeby coś z niej wycisnąć. Osiąga dobre wyniki sportowe, ma potencjał w postaci wielu młodych zawodników, a sam związek jest świetnie ułożony od strony organizacyjno-finansowej. W tym momencie praca w kadrze jest czymś luksusowym. Pytanie, kto otrzyma tę atrakcyjną posadę. Wszystko zależy od koncepcji prezesa Bońka i zarządu PZPN.” – wyznaje Listkiewicz. Dodaje, że wszyscy topowi trenerzy, są w tym momencie zobowiązani innymi zajęciami i być może nie obejmą stanowiska. “Z wolnych osób przychodzi mi do głowy tylko Maciej Skorża, który od roku odpoczywa i rozgląda się za nowym wyzwaniem. Niewątpliwie będzie rozpatrywana kandydatura zagraniczna. Mając na uwadze znajomości włoskie prezesa Bońka, można obstawiać tamten kierunek.”

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00, odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka. Być może dowiemy się wówczas oficjalnej przyczyny pożegnania się z Jerzym Brzęczkiem oraz poznamy jego następce.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ