fbpx

Brutalny atak narodowców na grupę wsparcia dla osób LGBT+. Byliśmy na miejscu


2 Udostępnienia

Homokomando Trójmiasto brutalnie napadnięte podczas zajęć sportowych dla osób LGBT + w parku. Wśród zaatakowanych osób było dziecko. Dziennikarka GazetyPlus była na miejscu.

W środę wieczorem doszło do ataku na grupę osób LGBT+, spotykającą się w Gdańskim parku na treningi funkcjonalne. Około godziny 18.50 na spokojnie ćwiczące osoby napadła grupa rosłych mężczyzn. Krzyczeli: “ped*ały j*ebane!”. Część trenujących zdołała uciec. Napastnicy szybo zidentyfikowali prowadzącego zajęcia, Andrzeja Tokarskiego, aktywistę grupy Homokomando Trójmiasto, i rzucili się na niego w kilku na raz. Dziennikarka GazetyPlus była na miejscu podczas całego zdarzenia.

“Ty jesteś komendantem tego ped***twa?”

Agresorzy powalili go na ziemię, kopali, próbowali dusić. Uczestnicy spotkania ruszyli na pomoc i po chwili narodowcy zrezygnowali z dalszego ataku. Nie omieszkali obrzucić trenujących osób wyzwiskami. W spotkaniu uczestniczyło ośmioletnie dziecko – mężczyźni na szczęście nie zaatakowali go, pomimo, że chłopiec warczał do nich z groźną miną, chcąc bronić zaatakowanego Andrzeja.

Będzie zgłoszenie na Policję

Grupa Homokomando Trójmiasto niezwłocznie zadzwoniła na numer alarmowy Policji i zgłosiła zdarzenie, prosząc także o pomoc medyczną dla pobitego Andrzeja Tokarskiego. Atak narodowców na grupę osób LGBT+ nie pozostanie bezkarny.

Treningi odbywają i będą się odbywać regularnie. Homokomando to grupa sportowa dla osób LGBT+, a na spotkaniach każdy jest mile widziany. Z wyjątkiem agresywnych homofobów.

Z ostatniej chwili:

Otrzymaliśmy informację, że podczas zdarzenia pobito dwie osoby z grupy Homokomando. Obydwu mężczyzn przewieziono karetkami do szpitala. Z tego, co na razie wiemy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
31
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
9
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
20
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
8
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments