fbpx

Cyrk padre Tadeo na antenie Radia Maryja. “To my powinniśmy pójść do sądu! Prześladują nas, chrześcijan…”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Media Tadeusza Rydzyka robią wszystko, by przekonać opinię publiczną, że są ofiarą ataku medialnego. “Watchdog żąda zabezpieczenia naszych komputerów, telefonów, wszystkich nośników, czyli sparaliżowania działalności Fundacji „Lux Veritatis”, pośrednio także TV Trwam. Jest to nękanie. To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje” – podaje portal radiomaryja.pl.

Rydzyk osobiście obszernie wypowiedział się na temat “wielkiego ataku”.

– O co Watchdogowi chodzi? (…) Tu chodzi o nękanie, a może nawet naciąganie finansowe. Ojciec Rektor, dr Zdzisław Klafka, powiedział mi dzisiaj, że Watchdog zażądał od Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na początku tysiąc złotych, a potem 2,5 tys. złotych. Nasza uczelnia to zapłaciła, a przecież uczelnia nie ma żadnych dotacji. Teraz Watchdog nalega, żeby zapłacić 15 tysięcy, bo nie dostali na piśmie statutu uczelni, a statut uczelni jest na stronie uczelni, każdy może go zobaczyć, bo jest jawny. Z jakiej racji mamy im płacić? Nie jesteśmy publiczną agendą. Uczelnia jest prywatna. Wygląda na to, że z jednej strony jest to naciąganie na pieniądze, a z drugiej strony jest to nękanie – mówił Rydzyk.

“Antypolskie organizacje, które finansują działalność Watchdog Polska”

– Są opłacani spoza Polski, m.in. przez Sorosa, amerykańskiego finansistę i węgierskiego Żyda, który w Polsce założył „Fundację Batorego”. Piękna nazwa, Stefan Batory to postać historyczna. Ktoś się może na to złapać. Jakie są jej cele? Działalność Sorosa usunął z Węgier premier Orban. Jeszcze inne organizacje finansują Watchdog. O podobnych organizacjach mówił kilka dni temu redaktor Robert Tekieli w TV Trwam. Wskazał, że w Polsce jest ponad tysiąc organizacji, które promują ducha antychrześcijańskiego. Zobaczmy, jak duże pieniądze są dawane na to, żeby nas rozdrabniać w Polsce. Radio Maryja jest na prawach polskich. Jest w Polsce. Jak to wszystko ma się do konstytucji? Co tu jest grane? Trzeba to widzieć – twierdził.

– Watchdog żąda zabezpieczenia naszych komputerów, telefonów, wszystkich nośników, czyli sparaliżowania działalności Fundacji „Lux Veritatis”, pośrednio także TV Trwam. Jest to nękanie. To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. Rodzina Radia Maryja jest wspaniała – z tymi wszystkimi ludźmi można tak postępować? To ludzie organizują i utrzymują TV Trwam. My, księża, też tu jesteśmy i dziękuję Panu Bogu, że mogę tu być, brać udział w tym cudzie. Jednak widać jasno, że jest to światowe nękanie – dodał.

“Przecież nie jesteśmy antysemitami”

– Systematycznie rozchodzący się wszędzie zarzut, że Radio Maryja i Ojciec Rydzyk to antysemici. Jak się to ma do tego, co robimy? Mamy dobre kontakty z dobrymi Żydami. W każdym narodzie są i tacy, i tacy. Niepokalanie Poczęta jest tylko Matka Najświętsza, a ludzie są i dobrzy, i niedobrzy. Te zarzuty to kwestia niechęci i zamierzonego niszczenia ludzi wierzących (…). Proszę, Kochani, abyście pisali do prezydenta z zapytaniem, co się dzieje i dlaczego tak jest (…). Jak my z Radia napiszemy, to będzie to jeden głos, ale jak Wy zaczniecie pisać i dostaną kilka tysięcy listów – to wtedy zaczną się zastanawiać, bo to piszą wyborcy. Rodzina Radia Maryja to są wyborcy. Trzeba pisać do prezydenta, premiera, marszałka Sejmu – zaakcentował duchowny.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments