fbpx

Dymer ma godnego następcę – To oszust skazany wyrokiem sądu


Subksrybuj nas na Google News

W przestrzeni medialnej pojawiło się nazwisko człowieka, która ma zastąpić zmarłego ks. Dymera oskarżanego o pedofilię. Nowym szefem kościelnego Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie ma zostać mężczyzna, który w przeszłości dopuścił się oszustwa.

Marcin J. to człowiek, który 26 kwietnia 2012 r. usłyszał wyrok w sądzie rejonowym, w związku z działaniem na niekorzyść gminy Szczecin.

Skazano go na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę 5 tys. zł. Nakazano też zwrócić gminie 59 tys. zł bonifikaty.

Skazany, jako pracownik opieki społecznej, nielegalnie przejął 49-metrowe mieszkanie państwa W. w Szczecinie, wykorzystując fakt, że starsze małżeństwo otrzymało lokum w domu seniora.

W czasie procesu, Marcin J. był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Jednak Prezydent miasta Piotr Krzystek w 2010 r. postanowił go zdymisjonować ze względu na “utratę zaufania”.

Według prokuratury Marcin J. wprowadzał w błąd urzędników z wydziału budynków i lokali komunalnych i działał na szkodę miasta, aby osiągnąć korzyść majątkową.

Według informacji, do których dotarła Gazeta Wyborcza, kościelne władze miały wiedzieć o jego przeszłości, a sam Marcin J. ma doskonale znać przeszłość zmarłego Dymera.

Teraz sam ma objąć stanowisko, które przez lata piastował jego niechlubny poprzednik.

Gdzie my żyjemy? Czy władze kościelne i świeckie mają w sobie jeszcze odrobinę wstydu?

źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pobudka
pobudka
3 lat temu

państwo kościelne żeruje na głupich ludziach od 2000 lat …

crash
crash
3 lat temu

Właściwy człowiek na właściwym miejscu.